Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Telefony se třemi obrazovými snímači

Josef Mika 02.09.2016

IFA 2016: Sony Mobile má dva nové přírůstky ke své řadě chytrých telefonů X. Zvládají skvělé fotky.

Jedná se o novou vlajkovou loď Xperia XZ a menší šikovnou Xperii X Compact. Oba modely mají fotoaparáty s vylepšenými technologiemi: k hlavnímu obrazovému snímači byly přidány další dva pomocné snímače.  Nová technologie „triple image sensing“ umožní zachycovat záběry pohybu s realistickými barvami téměř za jakýchkoli podmínek. Technologie zahrnuje původní snímací čip Sony Exmor RS pro obrazové snímače mobilních zařízení v kombinaci s hybridním prediktivním autofokusem (Predictive Hybrid AF), který inteligentně předvídá a sleduje pohyb fotografovaných objektů. Byl přidán laserový senzor Laser AF s technologií zjišťující vzdálenost, který pomáhá zachytit ostré snímky v náročných podmínkách za sníženého osvětlení. A realistické barvy jsou zachyceny rovněž díky senzoru RGBC-IR s technologií pro zjišťování barvy (colour sensing technology), která nastaví vyvážení bílé podle zdroje světla fotografované scény. Hlavní fotoaparát má rozlišení 23MPx a podle Sony má také rychlé spouštění – od pohotovostního režimu k pořízení snímku jediným stiskem spouště za 0,6 sekundy. Oba modely mají také pětiosou stabilizaci obrazu a je s nimi možné natáčet plynulejší videa i při chůzi nebo při použití extrémního přiblížení.

Xperia XZ je vybavena procesorem Qualcomm Snapdragon 820. Má voděodolnou konstrukci se snímačem otisku prstu na hlavním vypínači, zaoblený povrchový design, displej s úhlopříčkou 5,2” a kovovou zadní část. Bude k dostání v odstínu modré, v minerální černé a platinové. Menší Xperia X Compact má displej o velikosti 4,6” a design se zaobleným povrchem, bude se vyrábět v modré barvě v odstínu mlžné modři, společně s odstíny černé a bílé.

  sony-xz-forest-blue-group-1-nahled


Sony Xperia XZ je novou vlajkovou lodí japonského výrobce smartphonů.

sony-xperia-x-compact-mist-blue-front-2-nahled

Menší Xperia X Compact se 4,6" displejem.

Inteligentní technologie

Oba modely disponují novou funkcí Battery Care doplněnou adaptivním nabíjením od Qnovo, které podle výrobce až dvojnásobně prodlouží životnost baterie. Adaptivní nabíjení Qnovo sleduje a upravuje napětí a zabraňuje tak zkrácení životnosti baterie, funkce Battery Care ovládá nabíjení podle toho, jakým způsobem je uživatel zvyklý telefon nabíjet.  Zabraňuje nadbytečnému nabíjení tím, že proces přeruší, když je baterie z 90% nabitá a dokončí jej přesně, kdy je třeba. Funkce Smart Cleaner zase automaticky maximalizuje výkon telefonu tím, že vyčistí vyrovnávací paměť telefonu od dat některých aplikací na základě zjišťování jejich používání, takže zajistí, aby telefon vždy dosahoval optimálního výkonu.  

Xperia XZ bude celosvětově uvedena na trh v říjnu 2016 a Xperia X Compact se začne prodávat po celém světě už v září 2016. Xperia XZ bude dostupná jak ve variantě s jednou SIM kartou, tak i v duální variantě.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud