Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Televize Panasonic 4K Pro s OLED obrazovkou mají certifikaci

redakce 03.05.2017

Televize Panasonic EZ1000 a EZ950, vybavené obrazovkou typu OLED a náležící do kategorie 4K Pro, získaly certifikáty Ultra HD Premium a THX 4K.

Zásluhu na tom má velmi dokonalé zpracování obrazu a využití OLED panelů nové generace. Oba modely za sebou mají též náročný proces ladění obrazu ve spolupráci s prestižní hollywoodskou firmou Deluxe, což je zárukou, že kvalita obrazu odpovídá představě profesionálních tvůrců. Deluxe je přední světová firma v oboru digitálních služeb a technologií pro vytváření a přenos obrazového obsahu.

Na ladění a testování obrazu u modelů EZ1000 a EZ950 pracovali špičkoví koloristé, obrazoví analytici i technici z firem, které pod společnost Deluxe patří (Company 3, EFILM a Encore). Model EZ1000 u nich obstál dokonce i jako referenční monitor pro ladění barev u hollywoodských velkorozpočtových filmů a špičkových televizních seriálů.

Pracovníci společnosti Deluxe se dlouhodobě podílejí na nejlepších filmech, TV pořadech i reklamách. Na kontě mají mimo jiné 13 letošních oscarových nominací či celých 50 % reklam vysílaných během posledního Super Bowlu, tedy finále ligy amerického fotbalu. Firma je rovněž průkopníkem v oblasti HDR, v němž má za sebou již více než 16 titulů.

Oba modely EZ1000 i EZ950 získaly po rovněž certifikát Ultra HD Premium, který udílí sdružení UHD Alliance. V rámci certifikační procedury splnily obě televize nejpřísnější nároky. Sdružení UHD Alliance (UHDA) tvoří představitelé velkých filmových studií, výrobci spotřební elektroniky, distributoři a technologické firmy. Modely Panasonic EZ1000 i EZ950 podle zástupců sdružení splňují celou řadu náročných požadavků od vysokého rozlišení a posíleného dynamického rozsahu (HDR) až po špičkové zpracování obrazu, bohaté barevné rozpětí atd.

Kromě certifikátu Ultra HD Premium od sdružení UHDA získaly obě naše OLED televize i další certifikát 4K od renomovaného nezávislého sdružení THX. I v tomto případě se jedná o vzácné a prestižní ocenění za špičkový obraz a přesné zpracování barev.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud