Menu

Co v Obchodě Play nenajdete

21.04.2017 08:14 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Co v Obchodě Play nenajdete

Co v Obchodě Play nenajdete | foto: CHIP

  5 minut čtení - 10 minut instalace -  Existuje obrovské množství aplikací, které nejsou součástí nabídky Obchodu Play, ale musíte si je najít a instalovat z alternativních zdrojů. Často se přitom jedná o extrémně zajímavé nástroje. Prošli jsme nabídky různých alternativních obchodů a představujeme vám ty nejlepší kousky.

Vidmate

Stahování videí

Google v Obchodě Play tvrdohlavě blokuje všechny aplikace, které nabízejí funkci stahování videí z portálu YouTube. Chcete-li takovou aplikaci ve svém smartphonu používat, musíte v nastavení povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů a pak si stáhnout a instalovat například aplikaci Vidmate. Jedná se o univerzální přehrávač videí nejen z YouTube, ale třeba také ze serverů Vimeo, Dailymotion, SoundCloud a dalších, který umí videa stahovat do paměti smartphonu. U každého videa lze zvolit kvalitu, nebo stáhnout jen jeho zvukovou stopu a uložit ji do souboru ve formátu MP3. Vidmate funguje i jako běžný přehrávač videa a nabízí i noční režim uživatelského rozhraní.

Platforma: Android
zdarma

SmartSMS

Automatické zasílání zpráv

Zapomínáte posílat přání k svátku či narozeninám? Pak vám pomůže aplikace SmartSMS, která odesílá předem připravené SMS zprávy v nastavený den a určený čas. Práce s aplikací je přitom velice jednoduchá, stačí jen zadat telefonní číslo nebo zvolit kontakt z adresáře smartphonu, následně zvolit datum a čas odeslání a pak už jen napsat text SMS zprávy. Stejným způsobem si můžete nastavit i připomínky formou SMS pro vás samotné – stačí jen jako příjemce zadat vaše telefonní číslo. Funkce i ovládání aplikace jsou bezvadné a odeslané zprávy se uchovávaní k opětovnému použití. Chybí jen možnost nastavit ve SmartSMS opakované posílání zpráv v pravidelných intervalech.

Platforma: Android
zdarma

Amazon Underground

Levnější aplikace

Internetový megaobchod Amazon prodává nejen jakékoli myslitelné zboží, ale také mobilní aplikace pro smartphony a tablety s Androidem. Konkuruje v tomto ohledu Googlu, takže není divu, že aplikace Amazon Underground, nemá v Obchodě Play místo. Instalace aplikace Amazon Underground je stoprocentně bezpečná a dává smysl pro každého majitele smartphonu či tabletu s Androidem. Jde o klasický obchod s aplikacemi, kam se zaregistrujete prostřednictvím e-mailu či telefonního čísla a hesla a pak můžete získávat aplikace a hry zcela zdarma nebo se slevou oproti nabídce Obchodu Play. V každém případě je třeba povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů.

Platforma: Android
zdarma

AdAway

Blokování reklamy

Google v Obchodě Play blokuje i aplikace na blokování reklamy na webových stránkách. Řešením, jak se zbavit většiny obtěžujících reklam, je například používání mobilní verze internetového prohlížeče Firefox, s doinstalovaným doplňkem na blokování reklamy. Další možnost představuje open-source aplikace AdAway, která pracuje na pozadí operačního systému Android a blokuje reklamy ve všech prohlížečích i instalovaných aplikacích – pokud nenastavíte pro určité webové stránky výjimky. Použití aplikace AdAway má ovšem, zejména pro méně zkušené uživatele, jednu zásadní nevýhodu: použitelný je pouze ve smartphonech s odemknutým administrátorským účtem (tzv. root) v Androidu.

Platforma: Android
zdarma

Transdroid

Stahování torrentů

Aplikace Transdroid slouží nejen ke stahování dat prostřednictvím torrentů, ale především pro řízení a správu stahování torrentů v aplikacích jako Vuze, Deluge a uTorrent, běžící ve vašem počítači. Oproti sesterské aplikaci Transdrone, která je na rozdíl od aplikace Transdroid dostupná v Obchodě Play, nabízí Transdroid například i přímé vyhledávání torrentů a podporu RSS kanálů. Google v tomto případě bere ohledy na podstatu fungování aplikace Transdroid, která kromě stahování dat zajišťuje i sdílení stažených částí souborů na internetu. To je v některých zemích nelegální, takže je třeba si aplikaci Transdroid stáhnout v podobě APK balíčku.

Platforma: Android
zdarma

Popcorn Time

Přehrávač filmů

Aplikace Popcorn Time na přehrávání videa se trochu podobá například Netflixu, ovšem s jedním zásadním rozdílem. V aplikaci Popcorn Time totiž nemusíte za sledování nejnovějších filmů a seriálů nic platit. Háček je samozřejmě v tom, že Popcorn Time streamuje filmový obsah přímo z torrentů, tedy z pirátských kopií publikovaných na internetu. Pokud sami žádný obsah nesdílíte, je u nás sledování filmů a seriálů přes Popcorn Time legální. Obchodní model tvůrců aplikace Popcorn Time je pak založen na předplatném anonymizační VPN služby, bez kterého se ale také můžete obejít. Kvalita obrazu streamovaného obsahu je proměnlivá, stejně jako úroveň titulků v češtině, u kterých zlobí nejen časování ale i diakritika.

Platforma: Android
zdarma

MiXplorer

Správce souborů

Vyspělý, zdarma dostupný správce souborů MiXplorer, určený pro smartphony a tablety s Androidem, je vždy v aktuální verzi dostupný na vývojářském fóru XDA. Jedná se o aplikaci umožňující pracovat s obsahem interního úložiště i paměťové karty v samostatných panelech, včetně podpory komprimovaných archívů v dlouhé řadě různých formátů, zobrazování obsahu PDF souborů a elektronických knih nebo úprav tagů hudebních souborů ve formátu MP3. MiXplorer rovněž spolupracuje s celou řadou cloudových úložišť (Dropbox, Box, Disk Google, OneDrive ad.) a umí se připojit také k FTP serverům i počítačům a úložištím v místní síti.

Platforma: Android
zdarma

Android Explorer

Analýza hardwaru

I přes design svého uživatelského rozhraní, které není úplně přehledné a je v něm použit dost nevhodný styl písma, je Android Explorer aplikace užitečná pro všechny majitele smartphonů či tabletů s operačním systémem Android, kteří se o svoje zařízení zajímají opravdu do hloubky. V aplikaci Android Explorer zjistíte detailní informace o hardwaru svého zařízení, tedy například typu použitého procesoru, operační paměti, vnitřního úložiště nebo akumulátoru. Android Explorer ale vypíše i podrobné údaje o displeji, senzorech, čtečce otisků prstů atd. Aplikace zobrazuje rovněž aktuální využití výkonu procesoru a kapacity operační paměti.

Platforma: Android
zdarma

LMT Launcher

Rychlé ovládání

Aby mohla aplikace LMT Launcher pracovat, je třeba jí po instalaci do smartphonu či tabletu s Androidem v nastavení povolit vykreslování nad ostatními spuštěnými aplikacemi. Pak můžete z jedné či druhé strany displeje tahem prstu vyvolat kruhový ovládací panel aplikace, ve kterém získáte rychlý přístup k nejčastěji používaným funkcím a aplikacím ve vašem mobilním zařízením. Aplikace LMT Launcher je plně uživatelsky nastavitelná, takže si můžete sami určit, jaké funkce bude na které úrovni spouštět. Přizpůsobit lze i umístění a zobrazení ovládací panelu aplikace LMT Launcher a rovněž i ovládání gesty včetně jeho citlivosti na dotyk.

Platforma: Android
zdarma

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.