Menu

Finále jarní Robosoutěže ČVUT má tři vítěze

27.04.2019 12:21 | Milan Loucký + Přidat komentář
Finále jarní Robosoutěže ČVUT má tři vítěze

Finále jarní Robosoutěže ČVUT má tři vítěze | foto: CHIP

V pátek 26. dubna 2019 skončilo třídenní finálové klání Robosoutěže ČVUT pro žáky z druhého stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Z konečného počtu 110 týmů, které navzdory těžké úloze zvládly nasadit do soutěže svého originálního lego robota, vzešli tři vítězové.

Tím ale letos soutěž nekončí – nejlepší roboti a jejich tvůrci se znovu utkají 23. června na festivalu Maker Faire Prague, před ještě širším publikem.

Finále letošní Robosoutěže pro 2. stupeň ZŠ a odpovídajících tříd víceletých gymnázií se pro ohromný zájem muselo konat ve třech dnech, z každého pak vzešel jeden vítěz:

•             ve středu 24. 4. 2019 zvítězil tým Maniaci ve složení Jan Winzig, Niko Sharma a Anna Winzigova ze Stanice techniků DDM hl. m. Prahy

robosoutez-maniaci-24-04-2019

 •             ve čtvrtek 25. 4. 2019 se vítězem stal tým Vrakoslav ve složení Jan Doležil, Adam Hendrych a Filip Hošek z Masarykova klasického gymnázia v Říčanech u Prahy,  robosoutez-vrakoslav-25-04-2019

•             v pátek 26. 4. 2019 pak na stupni vítěze stanul WZM Team z Gymnázia Zlín ve složení Lukáš Zuzaník a Jakub Frgal.

Roboti museli v časovém limitu 90 vteřin zcela samostatně přesunout a případně roztřídit co nejvíc barevných kostek rozmístěných na soutěžní ploše do předem definovaných skladišť. „Soutěžní úkol byl letos poměrně těžký a mnoho přihlášených týmů vzdalo účast ještě před startem,“ komentuje Martin Hlinovský, hlavní organizátor Robosoutěže z katedry řídicí techniky FEL ČVUT. „Zvítězily ty týmy, které dobře promyslely strategii i design a dokázaly naprogramovat roboty tak, aby se eliminovala náhoda a chyby senzorů.“

robosoutez-zs-finale Robosoutěž ČVUT je každý rok rozdělena podle věkových kategorií do dvou částí – na jarní a podzimní. Roboti z druhého stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií si ale letos budou moci mimořádně zasoutěžit ještě jednou, a to před mnohem širším publikem – na festivalu novodobých kutilů Maker Faire Prague, který se koná 22. a 23. června v Praze na Výstavišti. Speciální exhibice Robosoutěže, kterou uspořádá tým katedry řídicí techniky FEL ČVUT ve spolupráci se společností Kingston Technology, přinese nové atraktivní souboje a inspiraci pro další mladé fanoušky robotiky.

Další informace o soutěži najdete na webových stránkách www.robosoutez.cz nebo www.facebook.com/robosoutez.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení