Menu
CHIP Speedtest

Gadgety do Windows 10: snadné doinstalování kultovních funkcí a malých nástrojů

16.06.2020 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Gadgety do Windows 10: snadné doinstalování kultovních funkcí a malých nástrojů

Gadgety do Windows 10: snadné doinstalování kultovních funkcí a malých nástrojů | foto: CHIP

Díky sadě 8GadgetPack můžete používat gadgety ve Windows 10, umísťovat widgety na plochu a používat praktický postranní panel.

Pokud vám v systému Windows 10 chybí postranní panel, praktické pomůcky v podobě gadgetů známé z Windows Vista a Windows 7, nebo widgety z Windows 10, nemusí zoufat. Díky sadě 8GadgetPack lze nejdůležitější gadgety a widgety získat zpět a je také možné efektivně využívat postranní panel i ve Windows 10. K dispozici ke stažení je nejnovější verze 32.

S aktualizací na verzi 32 nástroj získává mnohá vylepšení. K dispozici je nový design gadgetu hodinek a rozšířená podpora pro více monitorů. Přesunutí uspořádaných widgetů už by neměla způsobit změna uživatele nebo připojení ke vzdálené ploše. Optimalizováno bylo také škálování pro různé rozlišení displeje. Všechny aktuální změny najdete na webových stránkách poskytovatele.

Stáhněte si: 8GadgetPack

8gadgetpack-logo

8GadgetPack 32.0

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí bezplatného nástroje 8GadgetPack můžete získat widgety známé z Vista a Windows 7 a postranní panel na ploše Windows 8, Windows 8.1 a Windows 10.

Stáhněte si

 

Výhody
přináší widgety zpět do Windows

8GadgetPack: jak použít postranní panel ve Windows

windows10gadgets1

Boční panel Windows: díky 8GadgetPack je použitelný také ve Windows 10

8GadgetPack je celkem dodáván s 58 miniaplikacemi Windows, z nichž většina funguje také pod Windows 10. Pomocí bezplatného nástroje získáte zpět praktický postranní panel, známý už dříve ze systémů Windows Vista a 7, a do něj vložíte požadované gadgety.

Výběr je dostatečně veliký, takže jistě snadno najdete pro požadovaný účel padnoucí miniaplikaci. Počínaje bočním panelem "7 Sidebar", pomocí kterého si na plochu můžete umístit pruh s nejžádanějšími mini aplikacemi, přes "All CPU Meter", který vám prostředkuje stálý přehled nad vytížením procesoru nebo využitím operační paměti, až po každodenní funkce a ukazatele, ke kterým patří počasí nebo velké hodiny. Zkrátka pracovní plochu si dle svých požadavků můžete dovybavit okny, které vám zprostředkují přehled informací a služeb dle vašeho přání.

Díky widgetům bude vaše plocha hezčí

windows10gadgets3

8GadgetPack: ještě větší množství gadgetů je stále funkčních.

Z celkového počtu 58 integrovaných widgetů se v systému Windows 10 zobrazilo 57. Všechny, které byly k dispozici ve výběrovém okně, fungovaly skvěle. Podle informací od vývojářů může docházet k občasným problémům s kompatibilitou. Mimochodem: většina gadgetů pochází od vývojářů třetích stran, pouze velmi malá část je oficiálně od Microsoftu. Pokud hledáte a chtěli byste použít vlastní widgety, není problém je instalovat. Jediné, co k tomu potřebujete, je soubor s příponou .gadget.

Sám sebe 8GadgetPack vidí nejen jako pouhého dodavatele miniaplikací pro Windows 10, ale také jako poskytovatele funkcí. Můžete například upravit po každý widget průhlednost, v případě potřeby změnit jeho design anebo trvale připnout často používané widgety. Ty jsou pak viditelné na každé obrazovce bez ohledu na to, které nástroje jste spolu s nimi otevřeli.

Navrácené možnosti

Sada 8GadgetPack poskytuje všem uživatelům Windows, kteří truchlí nad mini pomůckami z Windows 7 a Vista, možnost používat malé pomocníky ve Windows 10 a 8. Díky štíhlému bezplatnému nástroji získáte nazpět možnosti, které už byly dříve k dispozici v předchozích verzích Windows.

mohlo by vás také zajímat: nezapomeňte vyzkoušet tyto tři nové nástroje Microsoftu pro Windows 10

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.