Menu

Platby s kartou od Applu

19.05.2019 05:40 | Michal Černý + Přidat komentář
Platby s kartou od Applu

Platby s kartou od Applu | foto: CHIP

Již na keynote v březnu 2019 společnost Apple oznámila, že má v úmyslu vstoupit do finančního světa se svojí kreditní kartou. Nyní jsou k dispozici fotografie, na nichž lze vidět, jak nový produkt skutečně vypadá.

Znělo to jako divoká a trochu překvapující myšlenka: kreditní karta od Applu? Již na keynote dne 25. března koncern oznámil Apple Card, vedle streamovací služby Apple TV plus. Nyní startuje projekt karty – ve spolupráci s Goldman Sachs chce Apple tento inovativní platební prostředek přinést na trh do USA ještě v roce 2019.

Zdá se, že v Cupertinu již přípravy běží na vysoké obrátky. Jak oznámil známý leaker Ben Geskin na svém twitterovém účtu, mohou již být zveřejněny první fotografie. Aby chránil anonymního spolupracovníka Applu, který mu exemplář poskytl, uvedl na kartu své jméno.

Apple Card je vyrobena opticky velmi jednoduše a přitom luxusně. První návrhy byly zveřejněny již v březnu 2019, byl zde vidět titanový vzhled, který by se mohl rychle vyvinout do statusového symbolu. Nové fotografie také ukazují balení nového produktu. 

Bezpečnost na prvním místě

Placení s Apple Card má být možné jak s fyzickou variantou, tak i prostřednictvím aplikace. Podle Applu bude karta mnohem bezpečnější, než běžné varianty. Prvními indiciemi pro tento příslib jsou úsporné informace na exempláři – je zde vidět jenom jméno vlastníka, čip a logo Applu. Naproti tomu schází bezpečnostní kód, který lze obvykle nalézt na zadní straně kreditní karty.

Podle webu „9to5mac“ jsou citlivá data viditelná teprve tehdy, drží-li se karta u iPhonu. V aplikaci Wallet jsou pak vidět kódy, které se zde dají se změnit. Všechno je zabezpečeno technologií Applu „FaceID“ pro rozpoznávání tváře.

Nový produkt se má objevit v USA v létě 2019. Kdy bude dostupný i v Evropě, zatím není jasné.

michalcerny.media@seznam.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení