Menu

Přitažlivé funkce ze světa Apple pro Windows: tři bezplatné nástroje je zpřístupní

19.10.2019 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Přitažlivé funkce ze světa Apple pro Windows: tři bezplatné nástroje je zpřístupní

Přitažlivé funkce ze světa Apple pro Windows: tři bezplatné nástroje je zpřístupní | foto: CHIP

Můžete si o Apple myslet co chcete, ale výrobce dokáže do MacOS pravidelně začleňovat skvělé funkce, které uživatelé Windows mohou jen závidět.

Náš tip: zkuste si podobné funkce dopřát i ve Windows prostřednictvím bezplatných nástrojů. Nechceme zde otevírat věčnou diskuzi, zda je lepší MacOS nebo Windows. Většina uživatelů stejně používá Windows. Apple však dokáže do MacOS integrovat skvělé funkce, které by chtěli i uživatelé platformy od Microsoftu. A přesně v tento okamžik promlouvá do hry jedna ze silných stránek Windows: existuje spousta nástrojů pro přizpůsobení systému uživatelským potřebám. Dokonce i některé funkce světa Mac lze podle potřeby dodatečně instalovat. Máme tři návrhy.

Změna tapety na styl MacOS Mojave a Catalina

macfunction-1

Výměna tapety: s tímto nástrojem se tapeta mění během dne.

S novou funkcí Dynamic Desktop představenou v MacOS Mojave se tapeta dynamicky mění v průběhu celého dne. Na zobrazeném motivu Mohavské pouště putuje stín po písečných dunách. S pomocí programu WinDynamicDesktop získáte podobnou funkci spolu se všemi elegantními tapetami z Mojave a Cataliny na Windows.

WinDynamicDesktop 3.4.0 dobrý
Díky této aplikaci získáte dynamickou plochu z MacOS Mojave spolu s doprovodnou tapetou na vaše Windows stáhněte si

Rychlý pohled do souborů

macfunction-2

Pomocí programu QuickLook můžete prohlížet soubory z Průzkumníka.

Rychlý náhled na obsah souborů, aniž byste k tomu museli spouštět speciální program. To přesně zajistí funkce MacOS QuickLook. A pro Windows je k dispozici stejnojmenný freeware QuickLook, který toto rozšíření zprostředkuje. Uživatelé nadále normálně pracují s Průzkumníkem. Pro zvolený soubor jednoduše stiskněte mezerník a otevře se náhled. To se dá použít pro obrázky, soubory PDF, Word, Excel a ZIP.

QuickLook 0.3.6.5 dobrý
Dokumenty, videa, obrázky: pomocí programu „QuickLook“ získáte praktickou funkci náhledu vašich souborů.  stáhněte si

Více síly ve vyhledávání

macfunction-3

Vyhledávání dopracováno: s pomocí nástrojů Wox a Everything dáte vyhledávání ve Windows nový rozměr.

Na rozdíl od systému Windows běží vyhledávání v MacOS přesně tak, jak byste si jej z pohledu uživatele představovali. Je rychlé, zobrazuje to, co hledáte, a pak hned rychle pryč z náhledu. Nástroj Wox pracuje stejně dobře i pod Windows. Jde v podstatě o launcher, který v kombinaci s nástrojem Everything přináší funkci vyhledávání ze světa MacOS do Windows.

Wox Desktop Search 1.3.578 velmi dobrý
Freeware Wox je malý praktický nástroj, který vám umožní získat multifunkční vyhledávací lištu na vašem počítači se systémem Windows.  stáhněte si

To nejlepší z obou světů 

Silnou stránkou systému Windows je, že existuje spousta nástrojů pro dodatečné vybavení doplňkovými funkcemi. Můžete si být jisti, že pokud existuje skvělá nová funkce v systému Mac, začnou ji vynalézaví programátoři přenášet do systému Windows. Takže můžete využít to nejlepší z obou světů operačních systémů.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení