Menu

Skvělé funkce z Macu ve Windows: bezplatné nástroje to umožní

27.02.2020 08:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Skvělé funkce z Macu ve Windows: bezplatné nástroje to umožní

Skvělé funkce z Macu ve Windows: bezplatné nástroje to umožní | foto: CHIP

Ať si o Mac platformě myslíte cokoliv, jedno se Applu musí nechat. Vždy dokáže do macOS začlenit funkce, které uživatelé Windows mohou jen závidět. Existují však bezplatné aplikace, které je zprostředkují.

Nechceme zde otevírat diskuzi na téma, zda je lepší macOS nebo Windows. Applu se ale daří do operačního systému macOS přinést funkce, které bychom si ve Windows také hodně přáli. A právě zde se pro změnu projeví síla Windows: k dispozici je spousta nástrojů pro přizpůsobení systému potřebám uživatelů. Podle potřeb si můžete macovské funkce sami doinstalovat. Máme tipy na tři z nich.

Aktivní rohy s hotCorners

hotcorners

Aplikace hotCorners vyplňuje rohy pracovní plochy funkcemi, aktivujete je kurzorem.

I když sedíte u počítače Mac poprvé, neměli byste mít žádné zásadní problémy se základními operacemi. Překvapení může přijít v okamžiku, kdy se myš ocitne v jednom z rohů obrazovky. Mohou se objevit aktivní nabídky, což je praktická funkce, kterou jistě mnoho uživatelů Macu oceňuje. Přesunutím myši do jednoho z rohů obrazovky můžete spustit konkrétní akce, jako například skrytí všech oken a zobrazení plochy, přepnutí počítače do režimu spánku nebo otevření centra zpráv. Aplikace hotCorners přináší tuto funkcionalitu do Windows.
Nevýhodou nástroje je, že vyžaduje Java runtime. Rohům také můžete přiřadit různé funkce, například aktivaci zámku obrazovky, otevření Správce úloh nebo zobrazení plochy.

Stáhněte si: hotCorners

hotcorners-logo

hotCorners 1.2

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace hotCorners vdechuje život rohům obrazovky. Jakékoli akce se provádějí v závislosti na pohybu myši.

Stáhněte si

Rychlý náhled souborů

quicklook

Prográmek Quick Look umožní rychlý náhled na obsah souborů z Průzkumníka.

Možnost náhledu souborů bez nutnosti otevření specializované aplikace, přesně to je úkolem macovské funkce Quick Look. A pro Windows existuje stejnojmenný freeware, který tuto funkci napodobuje. Průzkumník používáte jak jste zvyklí. U vybraného souboru jednoduše stisknete mezerník a otevře se jeho náhled.

Čtěte dále → Rychlý náhled souborů a sdílení obrazovky

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení