Menu
CHIP Speedtest

Windows 10 stále zdarma: jak aktualizovat Windows 7 a 8.1

19.03.2020 07:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Windows 10 stále zdarma: jak aktualizovat Windows 7 a 8.1

Průvodce aktualizací Windows 10 plní funkci dle svého názvu: provede aktualizaci. Pokud ale měníte verzi systému Windows, je to dobrý důvod pro novou instalaci. Chcete-li to provést čistě, můžete zapsat instalační soubory systému Windows 10 na jednotku USB, spustit systém z ní a provést instalaci. Zní to komplikovaněji, než jaká je nakonec praxe, protože vám v tom pomůže nástroj Media Creation Tool (Nástroj na vytváření médií), oficiální program od Microsoftu. Provede načtení aktuální verze Windows 10 a v případě potřeby ji zapíše na USB flash disk.

Stáhněte si: Media Creation Tool

mediacreatiointool-logo

Nástroj pro vytváření médií pro Windows 10. listopadový update v1909 # 18363

CHIP hodnotí Velmi dobrý

„Media Creation Tool“ od společnosti Microsoft umožňuje stahování a instalaci systému Windows 10 včetně nejnovější aktualizace z listopadu 2019.

Stáhněte si

Jak zjistím produktový klíč Windows

windows10free4

Před přechodem na Windows 10 je dobré zjistit produktový klíč stávající instalace Windows.

Windows 10 bude samozřejmě zapotřebí aktivovat. K tomu budete potřebovat aktivační klíč, který můžete použít ze svých stávajících instalací Windows 7 nebo 8.1. Často se stává, že klíč je uložen ve firmwaru UEFI na základní desce. Windows 10 je natolik chytrý, aby si tento klíč v průběhu instalace přečetl. Pak už si nemusíte nic zapisovat a Windows 10 se aktivují automaticky. Pokud tomu tak není, můžete si klíč Windows přečíst předem a uložit si jej pro pozdější použití. V průběhu instalace, když si o něj Windows 10 požádají, klíč zadáte. Windows 10 jej zkontrolují a pokud je vše v pořádku, provede se jejich aktivace. Jaký má vaše stávající instalace Windows produktový klíč zjistíte například pomocí nástroje Windows Product Key Viewer.

Stáhněte si: Windows Product Key Viewer 1.5.1

productkey-logo

Windows Product Key Viewer 1.5.1

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatný nástroj "Windows Product Key Viewer" zobrazí produktový klíč Windows snadno a jednoduše.

Stáhněte si

Bezplatný přechod na Windows 10 stále funguje

Dobrou zprávou pro uživatele Windows 7, kterým už nejsou poskytovány automatické aktualizace, je, že bezplatný update na Windows 10 ze systémů 7 a 8.1 stále funguje. Pokud ale na Windows 10 z různých důvodů nechcete přecházet, je k dispozici mnoho alternativ.

Mohlo by vás také zajímat: Zajímavé alternativy pro Windows


Předchozí část článku

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení