Menu
CHIP Speedtest

Podpora Windows 7 brzy skončí: jaké máme alternativy

31.12.2019 13:10 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Podpora Windows 7 brzy skončí: jaké máme alternativy

Naposledy 14. ledna 2020 budou k dispozici aktualizace zabezpečení pro Windows 7, po tomto datu podpora skončí. Lze tedy předpokládat, že na existující zranitelnosti Windows 7 bude více útoků. Je vhodné přejít na jiný operační systém.

Nezůstávejte u Windows 7

Termín pro ukončení aktualizací zabezpečení pro Windows 7 je stanoven na 14. ledna 2020. Do té doby vám doporučujeme systém změnit. Pokud to z jakéhokoliv důvodu nemůžete nebo nechcete udělat, pokusíme se vám nabídnout tipy, jak po krátkou přechodnou dobu Windows 7 nadále používat. Péče o operační systém si vyžádá více času, např. pro zachování bezpečnosti bude potřeba pracovat s nástrojem proti zneužívání EMET, který je ze skupiny ochranných prostředků anti-exploit. Ale i tak buďte opatrní a skutečně používejte Windows 7 po ukončení aktualizací jen po nezbytně nutnou přechodnou dobu. Pro hackery a zloděje dat se stanou Windows 7 s nadále nezáplatovanými bezpečnostními mezerami vítaným cílem. Přechodná doba jejich využívání by tedy neměla trvat příliš dlouho.

emet-logo
Microsoft EMET - Enhanced Mitigation Experience Toolkit 5.52
Pomocí bezplatného nástroje EMET od Microsoftu si uživatelé sami mohou zabezpečit své programy.

 

windows7end1

Klasika Windows 7: od ledna 2020 už nebude dostávat aktualizace zabezpečení, do této doby byste měli přejít na jiný operační systém.

Výhody
+ není nutný žádný přechod na jiný systém

Nevýhody
– bezpečnostní rizika
– použitelné pouze po omezený čas
– nutné zvýšené úsilí pro zajištění

Pokračování článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení