Menu
CHIP Speedtest

Zveřejněna hesla z 500.000 WiFi routerů: na co by si měli uživatelé dát pozor

21.01.2020 16:10 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Zveřejněna hesla z 500.000 WiFi routerů: na co by si měli uživatelé dát pozor

Chcete-li dostatečně zajistit bezpečnost WiFi routeru, je potřeba pamatovat na pravidelné a včasné aktualizace firmwaru. V mnoha případě obsahují opravy bezpečnostních chyb. Kromě toho je také dobré pravidelně měnit heslo k síti WiFi a přihlašovací údaje k administraci routeru. A úplným základem je při nastavování routeru změnit výchozí heslo na vlastní, dostatečně silné.

Obezřetně u zařízení chytré domácnosti

passleak10

Správné nástroje vám pomohou prohledat vlastní domácí síť.

I v případě inteligentních domácností jsou bezpečná hesla a aktuální firmware alfou omegou zabezpečení. Celý systém často tvoří zařízení od různých výrobců a poskytovatelů, ať už jde o různé inteligentní asistenty, dveřní zvonky nebo jiné systémy. Můžete se setkat se zařízeními s nižšími bezpečnostními standardy.

Nástroj Bitdefender Home Scanner vám pomůže identifikovat ve vaší domácí síti zobrazovat zastaralý firmware a nebezpečná hesla. Před nákupem chytrého zařízení do domácnosti je dobré si předem zjistit, jak je na tom v oblasti bezpečnosti. Výrobci, kteří někdy dříve byli zapojeni do incidentů s úniky dat, by k vám domů měli mít zákaz vstupu.

bitdefenderhomescanner-logo
Bitdefender Home Scanner 1.0.6.146
Pomocí nástroje si můžete zkontrolovat, zda ve vaší domácí síti, WLAN a inteligentním domě nejsou mezery v zabezpečení.

 

Přečtěte si také jaká hesla patří k nejnebezpečnějším s přehledem bezplatných i placených správců hesel.

Stále žhavé téma...

... je bezpečnost inteligentních domácností dnes, ale i do budoucna. Na rozdíl od PC a chytrých telefonů, kde za bezpečnost operačních systémů odpovídá několik velkých poskytovatelů, v případě internetu věcí si na svém vlastním písku hraje velké množství výrobců. V kombinaci s nedostatkem ovládacích prvků a bezpečnostních standardů jde o velké množství zařízení, která jsou pro útočníky velmi snadno dostupná. V mnoha případech je uživatel bezmocný, dobrá prevence je ale vždy dobrá. Otevřené oči při nákupu pomohou předejít potenciálním problémům: díky silným heslům a nejnovějšímu firmwaru je získat kořist pro útočníky mnohem obtížnější.


Předchozí část článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení