Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tenkoprofilové herní notebooky ROG Strix

redakce 26.01.2018

Herní notebooky ROG Strix GL503 a Strix GL703 se vyznačují 2,3 cm tenkým profilem a výrazným herním designem.

15,6palcový model Asus ROG Strix GL503 i 17,3palcová varianta ROG Strix GL703 jsou vybaveny procesory Intel Core i5/i7 a grafickou kartou Nvidia GeForce GTX 1050/1060, což zaručuje vysoký herní výkon i při hraní. Notebooky řady Strix sázejí na vizuálně atraktivní vzhled a zaujmou kovovou povrchovou úpravou horního krytu a sytě červenou barvou chladiče. Oba modely nabízejí světelné efekty klávesnice Aura RGB, které se dají nastavit podle vlastního scénáře, nálady nebo stylu.

Novinky pohánějí procesory Intel Core i5, resp. Core i7 sedmé generace v kombinaci s grafickými kartami NVIDIA GeForce GTX 1050, resp. GTX 1060. Výkon těchto komponent snadno zvládne náročný multitasking a moderní hry a aplikace při zobrazení na Full HD displeji. Modely Strix GL503 a Strix GL703 jsou také snadno rozšiřitelné a schopné pojmout až 32 GB rychlé paměti DDR4 2400 MHz. Ke stabilnímu chodu přispívá výkonné chlazení, které obstarávají dva ventilátory a teplovodivé trubice, které jsou ve styku s procesorem a grafickým jádrem.

Ve srovnání s dalšími herními notebooky je ROG Strix GL503 navíc i elegantní, štíhlý a lehký, neboť váží jen 2,3 kg a jeho profil je tenký 2,3 cm. To usnadňuje přenášení notebooku a umožňuje hraní prakticky kdykoli a kdekoli. Kompaktní design a dostatek grafického výkonu ocení i grafici nebo fotografové při úpravě videí a fotek.

ROG Strix GL503 a Strix GL703 nabízejí hráčům speciální funkce a vylepšení, které jim zpříjemní hraní i každodenní používání. Klávesnice typu chiclet je podsvícena technologií Aura RGB, která umožňuje uživatelům vytvářet nejrůznější světelná schémata. Důležitá skupina kláves WASD je zřetelně zvýrazněna a anti-ghosting technologie N-key rollover zaručuje, že příkazy z klávesnice jsou zaznamenány v přesném pořadí. Kvůli zvýšení přesnosti a komfortu při psaní má klávesnice zdvih 1,28 mm a každá klávesa je navíc lehce prohnutá.

Notebooky garantují skvělý zvuk ve hrách zásluhou technologie inteligentních zesilovačů. Při hraní se hlasitost zvuku zvýší až dvojnásobně, a přitom s minimálním zkreslením. Systém zesilovačů také automaticky sleduje a případně snižuje intenzitu zvukového výstupu, aby se zabránilo možnému poškození reproduktorů při extrémním zatížení.

Hráčům je k dispozici také speciální softwarové rozhraní ROG Gaming Center, které se spouští stiskem jediné klávesy. Rozhraní nabízí přehled o frekvenci procesoru a grafického jádra, napětí a teplotách.

Notebooky ROG Strix GL503/GL703 dále obsahují bohatou konektorovou výbavu, takže kromě myši a nejrůznějších herních ovladačů je možné připojit i další periferie, jako monitory nebo externí úložiště.

Model ROG Strix GL503 se v České republice prodává za cenu od 25 490 Kč a cena jeho většího sourozence ROG Strix GL703 začíná na částce 24 990 Kč.

 

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud