Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: AOC CU34V5CW – veškerý luxus a USB-C za nečekanou cenu

Michal Bareš 13.03.2023

Testovaný monitor AOC CU34V6CW je univerzální zařízení, které potěší jak kancelářské uživatele, tak hráče a nabízí ohromnou zobrazovací plochu v kombinaci s perfektní ergonomií, integrovanou kamerou a praktickým USB-C konektorem.   

Díky USB-C konektoru lze monitor použít jako dokovací a napájecí stanici pro notebook. Připojíte-li k monitoru klávesnici a myš (k dispozici je čtveřice USB 3.2 konektorů typu A), stačí pak jediným USB-C kabelem připojit notebook a budete mít k dispozici kompletní pohodlné desktopové pracoviště. Notebook může být napájen až 65 watty, což stačí i pro energeticky náročnější přenosné počítače. Video je do monitoru přes USB-C přenášeno standardem DisplayPort, na zadní straně ale nechybí ani klasické videovstupy typu DisplayPort 1.2 nebo HDMI 2.0. 
 
Obrazovka s ultraširokoúhlým poměrem stran 21:9 je příjemně prohnutá (1500R) a nabízí dostatek pracovního prostoru pro několik dokumentů zároveň. VA panel má WQHD rozlišení 3 440 x 1 440 bodů a pracuje se 100Hz obnovovací frekvencí a 4ms dobou odezvy. Díky tomu a podpoře standardu Freesync je vhodná i pro hraní her, zvláště simulátory nebo střílečky na ní vypadají úchvatně. 
 
Pro snadnější přihlášení do Windows podporuje vestavěná 2Mpx kamera funkci Windows Hello. Kvalita videopřenosů je velmi dobrá, lepší než na většině notebooků. Z hlediska ochrany soukromí oceňujeme stavovou diodu a mechanickou záslepku objektivu. Při videokonferencích i při sledování filmů je praktický vestavěný mikrofon i dva 5W reproduktory se slušnou kvalitou zvuku.
 
Kvalitní monitor musí mít možnost výškového nastavení, v tomto případě lze zobrazovací panel polohovat v rozsahu od čtyř do 17 cm nad deskou pracovního stolu, panel lze samozřejmě i natáčet do stran a naklápět směrem nahoru i dolů, s ohledem na rozlehlý ultraširokoúhlý panel nelze čekat možnost natočení do režimu portrét. Ovládání probíhá přes miniaturní joystick, umístěný vpravo na zadní části monitoru a je kompletně lokalizováno do češtiny. V běžném provozu se spotřeba monitoru s jasem staženým na polovinu pohybuje okolo 25 W, při maximálním jasu jsme naměřili 50 W. 
 
Vzhledem k výbavě v podobě ergonomického stojanu, webové kamery s mikrofonem a Windows Hello a hlavně s ohledem na podporu USB-C (PD, DP) nás příjemně překvapila i cena, která se pohybuje okolo 9 800 Kč, ještě minulý rok jsme za podobně velké prohnuté monitory (a bez USB-C) platili o polovinu vyšší částku.
 
Technické specifikace
Displej / rozlišení 34" / 3 440 × 1 440 bodů / matný / VA / 100 Hz
Max. jas / kontrast 300 cd/m2 / 1 000 : 1
Doba odezvy 4 ms
Výbava USB-C (PD, DP), HDMI 2.0, DisplayPort 1.2, audio, 2x 5W reproduktory, webkamera, mikrofon, Freesync, 4x USB-A 3.2
Spotřeba – provoz/stand-by 25 W / 50 W
Cena 9 800 Kč
CHIP výborný (1,1)

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud