Přejít k hlavnímu obsahu

Test: JVC RA-E981B

Michal Bareš 13.07.2022

Praktická krabička JVC RA-E981B kombinuje přijímač DAB+ s klasickým FM rádiem, díky možnosti připojení k Wi-Fi dokáže přehrávat internetová rádia nebo podcasty a prostřednictvím Bluetooth poslouží jako externí reproduktor.

Zvukové zdroje i sluchátka lze ale připojit i pomocí klasického kabelu s 3,5mm jackem. Ovládání probíhá pomocí velkého barevného displeje s 2,8” displejem, na kterém je možné zvolit i připojení k účtu Spotify, ve vypnutém stavu se pak na displeji zobrazuje čas. Na zadní straně je k dispozici i USB-A konektor pro připojení flash disku s hudbou, zařízení podporuje formát MP3, ale FLAC ne.

Zařízení poslouží i jako budík se dvěma nezávislými časy nebo jako časovač. Zařízení bohužel nepodporuje češtinu, takže nastavení je nutné přežít v angličtině, ale poté probíhá ovládání hlavně prostřednictvím srozumitelných ikonek a otočného ovladače, který v provozu slouží jako regulátor hlasitosti. Pod displejem je pak šestice menších tlačítek, která slouží pro volbu režimu, ladění, BT párování nebo zobrazení dodatečných informací o vysílaném programu.

Potěšila nás možnost ovládání rádia pomocí mobilní aplikace Undok, která zjednoduší práci se zařízením i výběr internetových stanic nebo podcastů. Přes absenci češtiny je nastavení rychlé a snadné, součástí dodávky je napájecí adaptér, propojovací audiokabel i dálkové ovládání, které zjednoduší jak nastavení, tak samotné používání rádia.

Kvalita reprodukce i hlasitost bohatě stačí na ozvučení kuchyně nebo ložnice, na vážnější poslech hudby ale přes možnost přepínání ekvalizéru zařízení nedoporučujeme. Zpracování je vynikající, použité materiály jsou příjemné na pohled i na dotek.

 

Technická data

Výbava            DAB+ rádio, FM rádio, internetové rádio, Spotify a MP3 přehrávač, Bluetooth reproduktor, budík, dálkové ovládání

Připojení         Wi-Fi 802.11n, USB-A, WPS, Bluetooth 4.2, line in/out

Výkon              2x 5 W

Rozměry         30 x 17,5 x 12,5 cm

Cena               4 490 Kč

CHIP výborný (1,7)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud