Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: O2 Pods+ – bezdrátová sluchátka za 500 korun

Jakub Fišer 26.11.2023

Operátor O2 po vzoru loňské vánoční kampaně nabízí svá bezdrátová sluchátka O2 Pods+. Také letos je výborná možnost získat je s akční cenou za necelých 500 korun. Vyplatí se základní bezdrátová sluchátka i po roce od jejich představení?

Kapitoly článku

Design a zpracování

O2 Pods jsou stejně jako vloni prodávána v černé, modré nebo bílé barevné variantě. Sluchátka se ukrývají v oblém pouzdru připomínajícím vajíčko z lesklého plastu. Krabičku, která slouží jako ochrana a zároveň nabíječka nese logo O2, indikační diodu a také USB-C port pro nabíjení.

Samotná sluchátka pak měří 3,5 centimetru každé a sestávají se z ploché nožičky (na ní je také dotyková ploška, leč jiná než u první generace), lesklé hlavičky a silikonového špuntu, který si vkládáte do ucha. Právě díky silikonovému zakončení sedí O2 Pods+ v uších výborně, nikde netlačí a nosí se rozhodně o mnohem pohodlněji než první generace.

O2 Pods+ Plus
Zdroj: O2 / Pods+ press kit
O2 Pods+ Plus
Zdroj: O2 / Pods+ press kit

Kvalita zvuku

Nejdůležitějším aspektem u sluchátek je pochopitelně kvalita zvuku. O2 Pods+ se snaží zaujmout velmi nízkou cenou a odpovídá tomu i kvalita zvuku. Ten je velmi plochý, jednolitý. V některých případech muzika přímo bodá do uší, protože zvuk není ideálně seřízený (výšky nebo basy přetlačují zbývající složky hudby). Nutno ale vyšvihnout poklonu – oproti loňským O2 Pods (bez plus) se kvalita zvuku posunula velmi výrazně kupředu.

Aktivní potlačení hluku

Zmínku si zaslouží také technologie ANC, neboli Active noise cancelling (aktivní potlačení hluku). To se vám hodí v případě, že se pohybujete v hlučném prostředí (letadlo nebo rušná ulice). Sluchadla dokáží vcelku dobře odhlučnit monotónní hluk, typicky právě rachot hromadné dopravy nebo hluk z ulice. Zároveň jde asi o nejlevnější sluchátka s technologií ANC.

Mohlo by vás zajímat

Výdrž a nabíjení

Z hlediska výdrže slibuje výrobce 7 hodin poslechu na jedno nabití, dohromady pak 28 hodin s nabíjecím pouzdrem. S tím lze souhlasit, avšak hodnoty jsou udávány bez aktivního potlačení hluku. S tímto vám sluchátka vydrží zhruba 4 až 4,5 hodiny neustálého poslechu. Nabití z 0 na 100 % zabere necelé 2 hodinky. Bohužel, nefunguje nabíjení bezdrátově, musíte tedy vždy využít USB-C kabel.

Zdroj: O2 CZ / YouTube

Závěr – cena 500, nebo spíše 1 500 korun?

O2 na sluchátka uplatnilo znovu vánoční slevu, produkt je tedy nabízen hned ve dvou cenových rovinách. Na webu operátora je naleznete za 1 499 Kč včetně DPH. Za takové peníze určitě seženete kvalitnější sluchátka.

Pokud ale máte u operátora O2 nějakou službu (mobilní tarif, internet na doma, digitální televizi), můžete se přihlásit o slevu 1 000 Kč na nákup hardwaru a dostanete na sluchátka novou, akční cenu – 499 Kč včetně daně. Za takovou částku už se sluchátka mohou vyplatit, přece jenom, konkurence není tak silná.

Jednu konkurenční nabídku však zmínit musíme. T-Mobile totiž letos nasadil podobnou kampaň – představil bezdrátová sluchátka v rámci akce Magenta Moments, která také nabízí aktivní potlačení hluku a dokonce i podobný design. Jejich cena – pro zákazníky 499 Kč, běžná cena 1 499 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud