Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: Philips 243B1JH

Michal Bareš 04.08.2022

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže nahradit, a navíc poslouží i pro nabíjení připojeného notebooku.

Na rozdíl od většiny USB-C monitorů disponuje ethernetovým konektorem, takže uživatel může pracovat v rámci rychlé a bezpečné LAN sítě. Kromě toho ale obsahuje i čtveřici USB-A 3.2 portů, do kterých lze připojit například klávesnici a myš. Díky tomu je to ideální dokovací stanice, stačí přijít s notebookem, připojit jej k USB-C kabelu a můžete pracovat stejně pohodlně jako se stolním počítačem. Kromě USB-C konektoru lze do monitoru přivést videosignál i prostřednictvím DisplayPort nebo HDMI portu. Na horní hraně monitoru je přítomný otočný blok s webovou kamerkou, což usnadní častou účast na videoschůzkách, nechybějí ani reproduktory. IPS panel monitoru má sice jen 24” úhlopříčku a Full HD rozlišení, ale to může v kanceláři stačit, a pokud by to bylo málo, nabízí velmi praktickou možnost řetězení dvou monitorů vedle sebe pomocí výstupního DisplayPort konektoru. Součástí dodávky je dokonce speciální napájecí kabel, díky kterému může vést k dvojici řetězených monitorů jen jeden síťový napájecí kabel . Špičková je i ergonomie monitoru, který je výškově stavitelný v rozsahu od tří do 19 cm nad pracovní plochou a lze jej natáčet do stran, naklápět i překlopit do režimu portrét (otočit obrazovku o 90° na výšku). V kancelářském provozu oceňujeme i pokročilé možnosti úspory energie díky senzoru přítomnosti uživatele i možnost automatického nastavení jasu podle intenzity okolního světla. V menu lokalizovaném do češtiny lze spustit i filtr modrého světla, který šetří oči uživatele při večerní práci, a vybrat jeden ze sedmi přednastavených pracovních režimů obrazu. Při provozu jsme monitoru naměřili (podle režimu) spotřebu od 12,5 do 23,5 W.

Technická data

Displej / rozlišení                         24” / 1 920 x 1 080 bodů / IPS / 75 Hz

Max. jas / kontrast                       250 cd/m2 / 1 000 :1

Doba odezvy                                   4 ms

Výbava                                         USB-C, 2x DisplayPort 1.4, HDMI 1.4, 4x USB-A 3.2, webcam, audio in/out, repro

Spotřeba (min./max)                                    12,5 W / 23,5 W

Cena                                                8 900 Kč

CHIP výborný (1,3)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud