Přejít k hlavnímu obsahu
Testy a žebříčky

Test: Samsung Galaxy Fit3 – za tuto cenu sotva pořídíte lepší značkový fitness náramek

Michal Bareš 01.07.2024

Velmi dobře vybavený fitness náramek s krásným a velkým displejem, dlouhou výdrží na baterii a s cenou 1 490 Kč se blíží ideálu.

Kapitoly článku

Fitness náramky jsou svébytnou kategorií nositelné elektroniky s cílem vyvážit velikost, hmotnost, funkce, použitelnost do ideálního mixu cenově dostupného široké populaci. Samsungu se to s novou generací Galaxy Fit3 daří velmi dobře a v podstatě se blíží ideálu, kterého lze v této oblasti v současné době dosáhnout.

Samozřejmě by zde mohl být větší displej (avšak s většími rozměry a nižší výdrží) nebo více funkcí (s vyšší cenou a většími rozměry i hmotností) a tak dále. Ale to už bychom se pak bavili o úplně jiném zařízení. Samsung Galaxy Fit3 je fitness náramek pro každého, s velmi přístupnou cenou, nejpoužívanějšími funkcemi a pár kompromisy, které vycházejí z podstaty daného konceptu.

Velmi kvalitní displej

Dotykový 1,6" (4 cm) AMOLED displej s rozlišením 256 x 402 pixelů a nádhernými barvami je větší než u průměrného fitness náramku, což znamená, že se na Fit3 lépe čtou oznámení a samozřejmě se také lépe ovládá. Výhodou je také možnost provozovat jej v always-on režimu. Pro srovnání, displej je téměř o polovinu větší než u předchozí generace. Díky vysokému jasu je čitelný i na přímém slunci a na výběr je více než stovka různých ciferníků.

Samsung Galaxy Fit3
Samsung Galaxy Fit3 se za 1 490 Kč prodává ve třech barevných variantách
Zdroj: Michal Bareš, Chip

K ovládání máte jedno tlačítko na boku a jednoduchá dotyková gesta. Jedním stisknutím tlačítka se vrátíte na ciferník, dvojitým stisknutím zahájíte trénink a podržením můžete zařízení vypnout. Přejetím po displeji doprava se zobrazí nejnovější oznámení, doleva dlaždicový náhled na ikony, směrem dolů je panel rychlého menu, pro seznam všech aplikací slouží přejetí nahoru a pro návrat na hlavní obrazovku stisknutí tlačítka. Nedochází k žádnému zpoždění ani zadrhávání a vše funguje svižně.

Tělo a výbava

Hodinky mají v podstatě univerzální velikost, budou vypadat dobře na malém i velkém zápěstí a hlavně je opravdu pohodlný na nošení. Design náramku je moderní a minimalistický, s lehkým hliníkovým tělem a silikonovým páskem. 
Výrobce nabízí tři barevné varianty: černé tělo s černým řemínkem, dále stříbrnou s bílým a zlatou s řemínkem v barvě šampaňského. K výměně pásku stačí stisknout tlačítko, kterým se uvolní, a pak už ho jen nacvaknete zpět.

S hmotností 37 gramů (s páskem) resp. necelých 19 g (bez pásku) a s rozměry 42,9 × 28,8 × 9,9 mm je náramek lehký a na zápěstí v žádné situaci nepřekáží. Hliníkové tělo je o desetinu tenčí než u předchozí generace. Stupeň krytí IP68 zaručuje výdrž 1,5 metru pod hladinu po dobu půl hodiny a vodotěsnost je udávána 5ATM, tedy nejsou vhodné pro potápění ani aktivity ve vodě s vysokým tlakem, jako je třeba vířivka.

Samsung Galaxy Fit3 disponuje připojením přes Bluetooth 5.3, dále je vybaven akcelerometrem, barometrem, gyroskopem, optickým senzorem srdečního tepu a hladiny kyslíku v krvi a senzorem světla. Umožňuje sledování více než 100 různých cvičení, spánku a dalších zdravotních metrik. Naproti tomu postrádá NFC (s náramkem se nedá platit), GPS, mikrofon a reproduktor, neměří krevní tlak ani EKG a do hodinek není možné přidávat aplikace třetích stran.

Mohlo by vás zajímat

Samsung Galaxy Fit3
Samsung Galaxy Fit3 nabízí na svou cenovou kategorii velký displej s vysokou svítivostí
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Výdrž na baterii

Hodinky jsou vybaveny baterií s kapacitou 208 mAh, ale díky jednoduchému operačnímu systému, relativně malému displeji a absenci některých senzorů (včetně GPS) mají několikadenní výdrž.

Samsung slibuje až 13 dní používání na jedno nabití, ale pokud zapnete možnost stále zapnuté obrazovky a budete je intenzivně používat, pravděpodobně budete muset nabíjet po cca čtyř dnech. Nám po 5 dnech běžného používání, včetně nošení ve spánku, zbývalo 20 % baterie.

Během 20 minut se akumulátor nabije z 15 % na 60 %, pak už proces zpomalí, takže 70 % máte za 31 minut, 90 % za 53 minut a za něco přes hodinu (65 minut) je baterie plně nabitá.

Nabíjení probíhá prostřednictvím dodávaného proprietárního dvoupinového kabelu Samsung, který je navíc vybaven magnety pro snadnější zacvaknutí.

Sledování aktivit

Galaxy Fit3 automaticky rozpozná a sleduje oblíbené druhy cvičení, jako je běh, veslařský trenažér či plavání v bazénu. Funkce musí být povolena v mobilní aplikaci a není k dispozici pro všechny druhy cvičení. U podobných zařízení bývá problém s automatickým ukončením tréninku, zde se nám sice podařilo cvičení ukončit automaticky, ale se zpožděním. To je ale lepší výsledek než u jiných, často dražších zařízení, které vás nechají jezdit na rotopedu i poté, co jste z posilovny odešli domů.

Samsung Galaxy Fit3
Samsung Galaxy Fit3
Zdroj: Michal Bareš, Chip

Hodinky jsou vybaveny funkcí sledování spánku. Poté, co budete fitness náramek nosit několik nocí, vám náramek oznámí vaše "spánkové zvíře". Těchto zvířat je celkem osm: lvíček, ježek, tučňák, krtek, jelen, mrož, aligátor, žralok. Každé zvíře má z pohledu hodinek nějaký spánkový profil, někdo spí málo, jiný hodně, další se v noci budí, další má spánkový deficit a podobně. Doporučujeme vyzkoušet a něco se dozvědět o svých spacích návycích, ačkoliv jde spíše o zábavu než vědecky podloženou analýzu. Také se můžete ponořit do údajů o přesné době spánku a spánkových fázích a v kombinaci s propojeným mobilním telefonem lze přes jeho mikrofon dokonce sledovat chrápání.

K propojení s mobilním telefonem slouží aplikace Galaxy Wearable a pro zobrazování zdravotních a dalších metrik Samsung Health. Z náramku lze také například ovládat i multimédia, odpovídat na zprávy, přijímat hovory. Má detekci tvrdého pádu s upozorňováním zvolených kontaktů, rovněž lze v případě nouze pětkrát stisknout tlačítko.

Shrnutí

Samsung Galaxy Fit3 je cenově dostupný fitness pásek s krásným a velkým displejem, dlouhou výdrží na baterii a relativně pestrou škálou sledovaných aktivit. Jde o elegantní náhradu hodinek se základním sledováním sportovních výkonů, zdravotních parametrů, kvality spánku a notifikací z mobilu. S doporučenou prodejní cenou 1 490 Kč nabízí výborný poměr cena/výkon.

Technická data

Samsung Galaxy Fit3


Displej/rozlišení 1,6", barevný, OLED, dotykový / 256 x 402 bodů

Výbava Bluetooth 5.3, napájecí adaptér, IP68

Výdrž na baterii / dobití 13 dní / 1:05 h:m

Funkce Měření srdečního tepu, měření okysličení krve, akcelerometr, gyroskop, barometr, analýza spánku, sledování sportovních aktivit, notifikace, spoušť, budík, časovač, stopky, příjem hovorů, ovládání hudby, detekce pádu

Rozměry / hmotnost s páskem 43 x 29 x 10 mm, 37 g

Cena 1 490 Kč


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme