Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Test: SanDisk Connect Wireless Stick

Michal Bareš 25.03.2017

Šikovný USB flash disk s bezdrátovým adaptérem, díky němuž lze k uloženým datům snadno přistupovat i z mobilních zařízení.

Výrobce flash pamětí všeho typu rozšířil svoji nabídku o zajímavý flash disk, který slouží i jako bezdrátové úložiště pro mobilní zařízení, tedy jakýsi miniaturní bezdrátový NAS. Disk klasických rozměrů se dodává v několika verzích s různou kapacitou a stejně jako klasický USB flash disk ho lze použít v počítači s USB portem. My jsme vyzkoušeli 64GB verzi, jejíž rychlost přenosu se pohybuje okolo XX MB/s při čtení a okolo XX MB/s při zápisu.

Při vložení do USB portu se zároveň nabíjí jeho vnitřní akumulátor, který zásobuje disk a integrovaný Wi-Fi modul, když není v portu. Nabíjení indikuje malá LED dioda na horní straně. K jeho paměti je pak po zapnutí tlačítkem možné přistupovat i bezdrátově přes Wi-Fi z mobilních zařízení s Androidem nebo iOS. Do nich je potřeba nainstalovat asi 30MB aplikaci Sandisk Connect pro nastavení a použití. Zařízení lze nakonfigurovat i tak, že se připojí k Wi-Fi routeru a uživatel pak může být zároveň připojen k internetu i využívat obsah paměti disku. K disku se mohou najednou připojit až tři uživatelé a přístup lze zabezpečit heslem. Dosah Wi-Fi signálu je asi 30 m.

Prostřednictvím aplikace také zjistíte, kolik je na disku místa a jaký je stav baterie. Ta vydrží asi na čtyři hodiny provozu – například při přehrávání videa. Rychlost přenosu je dostatečná třeba i pro přehrávání filmu ve Full HD, problém je však s titulky. 2GB soubor jsme bezdrátově na flash disk ukládali i stahovali asi 13 minut, což odpovídá přenosové rychlosti okolo 2,6 MB/s. Kromě využití jako externího datového prostoru lze disk nastavit i tak, aby vám automaticky zálohoval fotografie a videa z galerie na mobilním zařízení. Na disk se dostanete bezdrátově i například z osobního počítače přes webové rozhraní – stačí se k němu připojit jako k Wi-Fi routeru a do vyhledávače napsat jeho IP adresu. Jde o šikovné miniaturní zařízení, které rozšíří paměť smartphonu nebo tabletu.

Technická data

Rozhraní: USB 2.0, Wi-Fi 802.11n 2,4 GHz

Požadavky: iOS 8.0 a vyšší, Android 4.2 a vyšší

Rozměry a hmotnost: 20,83 x 78,21 x 12,19 mm, 21,76 g

Orientační cena: 1 500 Kč

CHIP velmi dobrý (1,6)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud