Přejít k hlavnímu obsahu

Test: TCL 65C835

Michal Bareš 24.11.2022

Již loňský model televizoru TCL 65C825 patřil k nejlepším zařízením v poměru mezi kvalitou obrazu a zvuku, výbavou a cenou. Letošní verze TCL 65C835 přináší řadu vylepšení a o poznání dostupnější cenu. 

Stejně jako u minulého modelu je základem televizoru zobrazovací panel typu QLED s Mini LED podsvícením. Tato kombinace zajišťuje skvělé barevné provedení plně pokrývající rozsah HDR při dosažení vysokého maximálního jasu i dokonale detailních tmavých scén. Oproti loňskému modelu se zvýšil počet samostatně adresovaných Mini LED zón i celkový počet osvětlovacích Mini LED prvků. Výsledkem jsou jak lepší detaily tmavých scén, tak vyšší jas při denním sledování televize. TCL 65C835 přesahuje ve špičce svítivost 1 100 cd/m2, takže je obraz dobře čitelný i na přímém slunečním světle. Televizor je samozřejmě vybaven automatickou kontrolou intenzity okolního osvětlení, takže se sám přizpůsobí pro ideální sledování obrazu jak během dne, tak v noci. Kvalitu obrazu hodnotíme jako naprosto srovnatelnou s OLED televizory nižší a střední třídy, přičemž se vyrovná i vyšší třídě QLED obrazovek od zvučné konkurence.

K dokonalému zážitku patří kromě perfektního obrazu i adekvátní zvuk, o který se tradičně starají reproduktory Onkyo. V tomto případě doplňuje dvojici klasických XXW reproduktorů zadní subwoofer, přičemž tato kombinace produkuje vysoce nadstandardní zvuk s podporou prostorových formátů Dolby Atmos a DTS-HD. Subwoofer přináší výraznou, ale kultivovanou a rovnoměrnou basovou složku, hlavní měniče pak citlivě rozeznávají detaily a kladou důraz na kvalitu reprodukce hlasů. Na tomto televizoru si užijete hudební koncert bez nutnosti přikupování externích reproduktorů.

TCL 65C835 nezklame ani hráče, protože má rychlejší 144Hz obnovovací frekvenci s VRR, půlmilisekundovou dobu odezvy a podporou AMD FreeSync Premium. Herní počítač nebo konzoli lze připojit k libovolnému ze čtveřice HDMI konektorů, všechny podporují nejnovější standard 2.1. Ve výbavě jsou tři nezdvojené TV tunery (DVB-T2, S2 a C), zařízení lze samozřejmě připojit k bezdrátové (Wi-Fi ), tak k drátové LAN síti. Nechybí Bluetooth 5.1, podpora Apple AirPlay 2, Miracast a Chromecast, ocenili bychom ale víc než jen jeden USB port pro připojení externího disku nebo flashky s multimediálním obsahem. Televizor pracuje s moderním systémem Google TV, díky kterému lze do televize snadno instalovat přídavné aplikace (ty nejdůležitější streamovací služby jsou předinstalovány) a zařízení lze snadno integrovat do systému chytré domácnosti, podporuje jak Asistenta Google, tak Alexu od Amazonu. Ovládání zpříjemňuje dvojice dálkových ovladačů, jeden podrobnější, druhý menší a lehčí se základními prvky, samozřejmostí je podpora hlasového ovládání. 

Televizor je umístěn na středovém kovovém podstavci, díky kterému jej lze umístit i na menší skříňku. Design je minimalisticky elegantní, televizor má prakticky bezrámečkový obraz. Instalace je snadná, Android lze rychle nastavit pomocí chytrého telefonu, nebo manuálně. Reakce televizoru i spouštění jsou rychlé.

Technologie Mini LED podsvícení si žádá o něco vyšší spotřebu, ale v běžném režimu sledování televize jsme televizoru naměřili příkon okolo 80 W a při streamování 4K HDR obsahu z kanálu Disney+ se spotřeba pohybuje okolo 130 W, samozřejmě záleží na intenzitě podsvícení a hlasitosti reproduktorů. Cena TCL 65C835 spadla z téměř 40 000 Kč na cca 28 000 Kč, což z 65” 4K televizoru s QLED Mini LED panelem a naprosto špičkovým obrazem i zvukem dělá jeden z nejzajímavějších televizorů sezóny.

Technická data

Obrazovka                          65” / 3 840 x 2 160 bodů / QLED / mini LED

Rozhraní                             4x HDMI 2.1, USB, LAN, Wi-Fi 6, Miracast, BT 5.2, CI/+, DVB-T2/S2/C

Podpora              Dolby Vision IQ, HDR10, HDR10+, FreeSync, Google Assistant, Amazon Alexa, 

Zvuk                                                     2x 15W, 30 subwoofer, DTS HD, Dolby Atmos

OS                                          Android 11, Google TV

Spotřeba (spánek / provoz)  0,4 W / 80–130 W

Cena                                      27 990 Kč

CHIP výborný (1,2)


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud