Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

TikTok závisláci, pozor: tato firma nabízí velkou finanční odměnu

Jakub Fišer 26.05.2023

TikTok je sociální síť, na které si řada uživatelů vypracovala solidní závislost. Co ale kdyby vám někdo řekl, že za používání TikToku – čímž stejně trávíte volný čas během dne – byste si mohli vydělat i slušné peníze?  

Kapitoly článku

Platforma TikTok pracuje s velmi sofistikovaným algoritmem, který sleduje pohyb každého uživatele na síti, zpracovává informace o tom, jaký obsah na TikToku sleduje, jaký lajkuje a jaký naopak rychle přeskakuje. Kvůli tomu dokáže vytvořit ideální prostředí pro každého uživatele – a na máte tak chuť trávit na síti více času.

Marketingová agentura Ubiquitous by toho ráda využila. Vypsala totiž inzerát na tři dobrovolné brigádníky, po kterých bude chtít, aby za peníze sledovali TikTok a následně vyplnili dotazník týkající se opakujících se trendů.

TikTok experiment za 22 tisíc

Experiment, který Ubiquitous plánuje, spočívá v tom, že dobrovolník bude 10 hodin v kuse sledovat obsah na TikToku a zaznamenávat zmíněné trendy. Přestávka na občerstvení či toaletu je asi povolena, jinak jde ale o to strávit na TikToku rekordní čas.

Raději nebudeme domýšlet, co to s lidskou psychikou udělá, když bude 10 hodin bez ustání konzumovat zředěnou realitu prostřednictvím sociální sítě. Nicméně, aby byla tato psychická námaha vykompenzována, agentura plánuje dobrovolníkům dobře zaplatit.

Odměnou má být 100 dolarů na hodinu. Pakliže se účastníte celého výzkumu (což je žádoucí), znamená to tedy 10hodinová směna za celkem 1000 amerických dolarů, v přepočtu tedy něco kolem 22 000 korun. Každý už se musí rozhodnout pro sebe, jestli mu to přijde jako dobře vydělané peníze.

Pokud se chcete do inzerátu zapojit, stačí sledovat Ubiquitous na YouTube a vyplnit přihlášku na oficiálních stránkách. Tam stačí zadat své kontaktní údaje, ale také profil na nejaktivnější sociální síti a sepsat motivační dopis o rozsahu 50 až 100 slov. Šanci má každý do 31. května.

Zdroj: Ubiquitous, CNN


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud