Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Aktivujte v prohlížeči Brave funkci pro důvěrné surfování

Pavel Trousil 01.10.2023

Od verze 1.56 získal prohlížeč Brave zajímavou funkci pro ochranu soukromí nazvanou "Off the Record" (OTR). Je podobná anonymnímu režimu jiných prohlížečů, ale přeci jen se liší. OTR totiž zajišťuje, že při návštěvě určitých webových stránek se o nich v lokálním počítači neukládají žádná další data. A tento režim se spustí na popud navštívené stránky.

Na rozdíl od anonymního režimu je funkce Off the Record iniciována navštívenou webovou stránkou, nikoli uživatelem. K tomu ale musí mít webová stránka nastavenou značku. Ta označuje, že stránka obsahuje citlivé údaje. Pokud uživatel prohlížeče Brave takovou stránku navštíví, prohlížeč zobrazí varování. Uživatel se pak může rozhodnout, zda funkci OTR, použije, nebo ne. Pokud ano, otevře se stránka v režimu Důvěrné.

Prohlížeč Brave
Prohlížeč Brave může otevírat stránky v režimu Důvěrné. Nezůstane pak po nich na počítači žádný záznam.
Zdroj: Screenshot prohlížeče Brave, redakce

Weby navštívené v režimu OTR se neukládají do historie prohlížení a na disk počítače se neukládají ani žádné soubory cookie, oprávnění ani jiná data webu. Ostatní navštívené weby se mezitím zaznamenávají a zachází se s nimi jako s normálními, čímž je pro každého, kdo může zařízení později zkontrolovat později, skryto, že došlo k nějakému "neobvyklému" chování.

Tato funkce má například pomoci lidem, kteří potřebují skrýt své chování při prohlížení před ostatními, kteří mají přístup k jejich počítači nebo telefonu. Například osoba, která je obětí partnerského násilí a potřebuje najít nějakou pomocnou službu, aniž by se o tom dozvěděl její partner, nebo někdo, kdo potřebuje najít zdravotní péči, aniž by se o tom dozvěděli ostatní v jeho domácnosti.

Prohlížeč Brave
Pro možnost automatického otevírání webových stránek v režimu Důvěrné, je potřeba nastavit "Enable Request-OTR Tab" na hodnotu "Enabled".
Zdroj: Screenshot prohlížeče Brave, redakce

Chcete-li aktivovat funkci Off the Record, zadejte do adresního řádku prohlížeče "brave://flags". Vyhledejte položku "Enable Request-OTR Tab" a nastavte přepínač na hodnotu "Enabled". Změnu potvrďte kliknutím na "Znovu spustit" v pravém dolním rohu. Chcete-li novou funkci vyzkoušet, přejděte např na webovou stránku www.tallpoppy.com. Ta OTR značku obsahuje.

Zdroj: Brave

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud