Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Co dělat, když se rozbije displej zamčeného telefonu? Víme jak ho odemknout

Pavel Trousil 22.02.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

Stačí chvilka nepozornosti a smartphone je na zemi. Pokud se při pádu rozbije dotyková vrstva displeje a máte nastavený zámek obrazovky, nebo PIN, už se do něj nedostanete. Což by se ale často dost hodilo. Máme pro vás tip, jak ho šikovným trikem odemknout.

Mnoho smartphonů skončí na zemi a jejich křehký displej se rozbije. Pokud to skončí jen pověstným „pavoukem“, funguje někdy telefon dál, nebo alespoň máte možnost z něj dostat všechny potřebné kontakty a soubory.

redukce
Stačí příslušná redukce a můžete ovládat smartphone běžnou myší k počítači.
Zdroj: redakce Chip

Často se ale poškodí dotyková vrstva, takže i když na displej vidíte, nereaguje na dotyk. A někdy se po pádu nebo z jiných příčin rozbije jen dotyková vrstva. A pokud máte na telefonu nastaven zámek obrazovky, nebo PIN, tak se do něj nedostanete. A většinou z něj rychle potřebujete dostat nějaké důležité údaje, například telefonní číslo, nebo obsah zprávy.

Zdroj: YouTube, Chip

Smartphone je ale malý počítač, takže k němu můžete připojit i různá periferní zařízení, jako je klávesnice a myš. Pokud zrovna doma nemáte myš s tím správným konektorem, stačí si pořídit příslušnou redukci, například z USB-C (samec) na USB-A (samice). Pak stačí přes redukci připojit obyčejnou myš (může být klidně bezdrátová) a můžete pomocí ní svůj smartphone ovládat.

Mohlo by vás zajímat

Na displeji se objeví ikona myši a vy pak můžete zadat znak, nebo PIN a odemknout tak telefon. Pomocí myši si pak vyřídíte i všechny další věci. Ovládání není tak intuitivní, jako pomocí dotykového displeje a prstu, ale jako nouzové řešení to stačí.

Pokud je na smartphonu displej rozbitý úplně a to tak, že na něm nic nevidíte a potřebujete se do něj dostat, řešení už tak jednoduché není. Buď budete muset displej vyměnit, nebo zkuste telefon připojit k monitoru s USB-C rozhraním a hubem. Telefon pak připojíte pomocí USB portu a obsah displeje se u některých modelů zobrazí na obrazovce monitoru. K monitoru pak připojíte myš a můžete s ní telefon ovládat.

Zdroj: redakce Chip


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud