Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Otestujte a nastavte si monitor – nemusíte nic instalovat

Pavel Trousil 30.04.2023

V testu monitorů od firmy EIZO můžete rychle a snadno prověřit svůj monitor a například zjistit, jak homogenní je zobrazení na celé ploše monitoru, nebo zda se písmena zobrazují ostře. Díky testu také naleznete případné vadné pixely.

Nezdá se vám zobrazení vašeho monitoru, nebo se chystáte pořídit nějaký model z druhé ruky? Pak se vyplatí ho řádně prověřit. Nemusíte kvůli tomu nic instalovat. Stačí počítač s přístupem na internet a na webové stránce eizo.cz/testu-monitoru naleznete test sestavený společností EIZO sestává z různých testovacích scénářů.

test1-nahled

Test sestavený společností EIZO sestává z různých testovacích scénářů. | Zdroj: screenshot testu monitorů EIZO.

Monitor by měl být pro dosažení vypovídajících výsledků před testem již zahřátý na provozní teplotu. Kromě toho byste měli obrazovku před testem očistit, neboť prachové částečky odrážející světlo mohou vypadat jako vadné pixely. Test provádějte v zatemněné místnosti.

test2-nahled

Testovací obrazec poslouží i k nastavení monitoru. | Zdroj: screenshot testu monitorů EIZO.

Po spuštění testu si můžete vybrat jednotlivé podtesty, nebo spustit komplexní test. Prověřit můžete ostrost, pozorovací úhly, tonalitu a podobně. K dispozici je i uživatelská příručka. Test obsahuje také zkušební obrazec, který vám pomůže monitor správně nastavit.

Zdroj: Test monitorů EIZO


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud