Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip pro Překladač Googlu: nechte si přeložit text v obrázcích

Pavel Trousil 09.06.2023

Překladač Googlu je šikovná služba pro překlad textů do mnoha jazyků. Jako vstup ovšem nemusíte použít jen text, ale i obrázek, tedy například letáček, návod, vyfotografovaný text a podobně. Služba si s tím poradí a předloží vám přeložený text, nebo přímo přeložený obrázek.

Na internetu je nyní k dispozici několik dobrých překladatelských služeb. Jednou z nejstarších je Překladač Google, který najdete na adrese translate.google.com. Umí toho mnohem víc, než by se na první pohled zdálo, tedy než jen překládat texty do jiných jazyků. Lze do něj totiž také nahrát například fotografie s texty a nápisy. Od Překladače si pak tyto informace můžete nechat přeložit a on je vloží zpět do obrázku.

tranlator1-nahled

Stačí vložit obrázek a Překladač Googlu přeloží v něm vložený text. | Zdroj: Screenshot Překladač Google.

Použití je jednoduché: v internetovém prohlížeči otevřete stránku Překladače Googlu a kliknete na "Obrázky | Procházet počítač". Vyberte požadovaný obrázek s textem a potvrďte tlačítkem "Otevřít". Poté se obrázek nahraje a automaticky se přeloží text v něm obsažený. Pomocí "Kopírovat text" načtete přeložený text do schránky. Odtud jej vložte do jakéhokoli dokumentu pomocí [Ctrl] + [V]. Můžete ale klinout i na "Stáhnout překlad" a pak uložíte novou fotografii, která již obsahuje přeložený text.  

tranlator2-nahled

Překladač Googlu umí přeložený text vrátit zpět do obrázku. | Zdroj: Screenshot Překladač Google.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud