Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tip pro stahování z YouTube: bezplatný nástroj pro rychlý download videí i hudby

Jiří Palyza 27.01.2022

Stahovače z YouTube jsou mezi uživateli stále oblíbené. Máme pro vás tip na software, který to umožňuje skoro automatizovaně.

Dobrý downloader z YouTube by měl mít několik základních vlastností: možnost rychlého stahování, kvalitu 4K nebo dokonce 8K a automatickou konverzi. Máme pro vás tip na program, který přesně toto nabízí: Open Video Downloader. Na rozdíl od oblíbeného nástroje youtube-dl, který pracuje s příkazovým řádkem, používá grafická nadstavba Open Video Downloader jako základ další vývojový stupeň yt-dlp, který nabízí více funkcí pro pohodlné stahování.

Open Video Downloader: stahování kompletních playlistů

openvideodownloader-1

Pomocí aplikace Open Video Downloader lze souběžně stahovat až 32 videí. | Zdroj: Open Video Downloader

Po instalaci a spuštění programu je nejdříve potřeba vložit do vyhledávacího pole odkaz na zvolené video. Ten si program automaticky vytáhne hned poté, jakmile zkopírujete URL videa z adresního řádku. Poté můžete kliknout na symbol plus, a tím přidáte klip do fronty. Mimochodem, tato funkce jde použít i pro kompletní seznamy skladeb z YouTube, takže několika kliknutími můžete vložit stovky videí.

Pro každý z klipů můžete nastavit, v jaké kvalitě se má stáhnout. Ve výchozím nastavení se použije nejlepší dostupná. Můžete si také nastavit, zda chcete uložit video a zvuk, nebo jen zvukovou stopu. To je praktické zejména pro stahování hudby. Převod formátů souborů Open Video Downloader provádí automaticky.

Pokud chcete použít stejná nastavení pro všechny klipy uložené ve frontě, jde to nastavit ve spodní části obrazovky. Pokud jsou k videím dostupné i titulky, lze je také uložit. Nakonec se vše potvrdí tlačítkem Download a je hotovo.

Nenápadný stahovač z YouTube s líbivou grafikou

openvideodownloader-2

Formáty si zadáte v nastavení. | Zdroj: Open Video Downloader

Před zahájením stahování byste si měli v nastavení určit vhodnou cílovou složku pro soubory. Zde si také určíte, do jakých formátů si přejete cílové soubory videa a zvuku převést, například MP4 a MP3. Zde si můžete také nastavit maximální počet 32 videí pro paralelní stahování namísto výchozích čtyř. Samozřejmě by to měla umožňovat rychlost internetového připojení.

Open Video Downloader podporuje kromě YouTube i řadu dalších webů, které slouží jako úložiště pro videa, včetně Vimea, Twitteru nebo DailyMotion. Kromě podpory videí v kvalitě 8K software ještě umí zobrazit náhled velikosti souboru a automatickou aktualizaci yt-dlp na pozadí. V prostředí Windows budete také potřebovat balík Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package, který se automaticky stáhne a instaluje spolu s Open Video Downloaderem.

Pokud byste si chtěli software vyzkoušet, najdete jej na stránce https://jely2002.github.io/youtube-dl-gui/.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud