Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip pro Windows 10: jak zjistím, které varianty úsporných režimů podporuje můj počítač

redakce 15.07.2022

Společně s Windows 8.1 uvedl Microsoft také nový typ pohotovostního režimu, kdy se počítač zcela nevypne, ale přepne se do extrémně úsporného pohotovostního režimu. Jak zjistit, zda jej podporuje i můj PC?

V úsporném pohotovostním režimu je mimo jiné aktivní síťové připojení. Po zapnutí lze zařízení téměř okamžitě začít používat. Tento typ pohotovostního režimu byl dále rozvíjen a samozřejmě jej podporují i Windows 10.

Zda váš počítač tento moderní pohotovostní režim podporuje, zjistíte poměrně snadno. Otevřete nabídku „Start“, napište „cmd“ a stisknutím klávesy [Enter] otevřete příkazový řádek. Zadejte příkaz „powercfg -a“ a zase jej potvrďte klávesou [Enter].

standby

Podpora režimů spánku: tento počítač nepodporuje moderní pohotovostní režim (S0), ale pouze tradiční režimy úspory energie, jako je pohotovostní režim S3. | Zdroj: Windows 10/Příkazový řádek

Během okamžiku se vám vypíše seznam podporovaných režimů spánku. Pokud se v části „The following sleep states are available on this system“ (v tomto systému jsou k dispozici následující stavy spánku) zobrazí položka „Standby (S0 Low Power Idle) connected to the network“ znamená to, že váš počítač tento moderní pohotovostní režim podporuje. V opačném případě se na začátku seznamu zobrazí „Standby (S3)“.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud