Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Sledujte při hraní vytížení systému

Pavel Trousil 26.03.2020

Pokud máte v počítači vysokorychlostní ventilátor, asi si rychle všimnete, že hra, která na něm běží, je hodně náročná. Jak přesně je ale zátěž vysoká, z toho samozřejmě nepoznáte.

S freewarem AgaueEye můžete neustále sledovat aktuální hodnoty výkonu vašeho počítače – i když hrajete náročnou hru. Podle vývojářů tohoto freewaru Agaue Eye podporuje přibližně 3 600 různých her. Pokud chcete tento nástroj vyzkoušet, nainstalujte ho a spusťte. V bílo-modrém přehledovém okně následně uvidíte, jak jsou procesor a grafická karta vašeho počítače zaneprázdněny a jakých teplot aktuálně dosahují. Rozklikněte také sekci »HDD«, abyste měli přehled o tom, jak jsou na tom pevné disky počítače. Následně spusťte hru a v levé horní části najdete požadované informace z AgaueEye, které hru překrývají. První řádek vám řekne, jak vysoká je aktuální rychlost snímků za sekundu (FPS). Sekce pod tímto informuje o aktuálním skóre výkonu CPU a grafické karty.

agaueye-2-nahled

Způsob zobrazení a překryvu si můžete individuálně nastavit. Chcete-li tak učinit, vyvolejte znovu bílo-modré rozhraní AgaueEye a klikněte na ikonu ozubeného kola. Vzhled a polohu překryvné vrstvy lze nastavit v sekci »Overlay«. AgaueEye nabízí také řadu dalších funkcí, které zde nebudeme popisovat. Pokud vás tento nástroj zaujal a budete o něm chtít vědět víc, podívejte se na stránku xoptiray.com/guide.html, informace jsou však jen v angličtině.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud