Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: snadné stahování a zálohování fotografií pořízených smartphonem

Pavel Trousil 28.05.2023

Chytrý telefon se systémem Android na přání uživatele automaticky ukládá jím pořízené fotografie do služby Google Fotky. Můžete je snadno stáhnout všechny do počítače, prohlížet, nebo zálohovat.

K fotografiím pořízeným chytrým telefonem s Androidem můžete na osobním počítači přistupovat prostřednictvím webu photos.google.com a stahovat podle potřeby jeden nebo více snímků. Pokud však chcete například zálohovat všechny fotografie nebo celá alba, je to zdlouhavé.

fotky-nahled

Pomocí "Export dat Google" snadno zálohujete fotografie ze smartphpnu. | Zdroj: screenshot Google Export.

V tom případě přejděte na stránku takeout.google.com a použijte tam nabízený Export dat Google. Nejprve klikněte na „Zrušit výběr všech“ a o něco níže zaškrtněte pouze „Fotky Google“. Pokud chcete stáhnout pouze některá alba, klikněte na „Jsou zahrnuta všechna fotoalba“ a upravte seznam alb. Potvrďte tlačítkem „OK“ a posuňte se až na konec.

Klikněte na „Další krok“ a určete, zda má Google „Odeslat odkaz ke stažení e-mailem“, nebo přidat data do některé ze služeb cloudového úložiště Disk, Dropbox, OneDrive nebo Box. Nakonec klikněte na „Vytvořit export“. Google potřebuje trochu času na sestavení souborů. Jakmile bude stahování připravené, služba vám zašle e-mail.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud