Přejít k hlavnímu obsahu

Tip: Víte, jak poslat z Windows fax?

redakce 10.03.2023

Napadlo by vás, že ještě někdo používá fax? Možná vás to překvapí, ale tento historický způsob komunikace je i dnes nepostradatelný pro tisíce firem - třeba i proto, že je odolný proti kyberútokům

Ačkoli má téměř každý skener svůj vlastní ovládací software, najdeme v systému Windows integrovaný nástroj na skenování, který dokonce umí i faxovat. Jedná se ale o vskutku jednoduchou a svým designem velmi zastaralou součást operačního systému.

Po připojení a instalaci skeneru nebo multifunkčního zařízení zadejte do vyhledávacího pole „skener“ a ze seznamu výsledků vyberte možnost „Skenovat dokument nebo obrázek“, případně „Nástroj fax a skener“. V obou případech se spustí stejná aplikace, kde můžete kliknutím na volbu „Nové skenování“ spustit skenování.

Nejprve se naskenuje náhled, abyste mohli přizpůsobit část obrazu, která se má skenovat. Pak můžete kliknutím na možnost „Skenovat“ přenést předlohu ze skeneru do složky „Dokumenty | Naskenované dokumenty“. Někdy se může hodit, že naskenované dokumenty lze také odeslat jako faxové zprávy nebo e-mailem přímo ze samotné aplikace.

9(1)(1)

Ani z výbavy nejnovější verze Windows 11 nezmizel „Nástroj fax a skener“ | Zdroj: Windows 11


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud