Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip: Vše, co jste potřebovali vědět o aktualizacích Windows

redakce 15.03.2023

Windows už neukládají protokoly aktualizací do souboru „WindowsUpdate.log“. Kdo se chce na tyto informace podívat, musí použít prostředí PowerShell nebo otevřít Prohlížeč událostí.

Pokud dáváte přednost použití příkazového řádku, měli byste kliknout pravým tlačítkem myši na tlačítko „Start“ a z kontextové nabídky vybrat možnost „Windows PowerShell (Správce)“, nebo ve Windows 11 „Terminál (správce)“. Pak zadejte příkaz „Get-WindowsUpdateLog“ a stiskněte klávesu [Enter]. Během chvilky se vygeneruje zpráva o aktualizacích a uloží se do souboru „WindowsUpdate.log“ na pracovní ploše.

Pro přístup k těmto informacím však můžete použít také Prohlížeč událostí. Do vyhledávacího pole zadejte „event“ a v seznamu výsledků klikněte na nástroj „Prohlížeč událostí“. Pokračujte kliknutím na „Protokoly aplikací a služeb | Microsoft | Windows | WindowsUpdateClient | Operational“ ve sloupci vlevo, a pak si můžete prohlédnout všechny informace týkající se aktualizací Windows.

8(1)

Služba Windows Update už není tak sdílná jako dříve. K informacím o aktualizacích se ale i tak dostanete snadno | Zdroj: Windows 11


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud