Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Tip:volně dostupný editor fotografií provede hromadné úpravy

Pavel Trousil 01.04.2023

Chcete převést větší množství fotografií z dovolené do jiného formátu, změnit jejich velikost a dát jim nový název? Faststone Photo Resizer  to za vás spolehlivě udělá.

Nainstalujte a spusťte tento šikovný nástroj. K dispozici je i verze „Portable“, kterou nemusíte instalovat, ale stačí ji stáhnout a spustit. Můžete ji nosit třeba ba USB flash disku.

faststone-nahled

Program Faststone Photo Resizer provede hromadné úpravy a konverze fotografií. | Zdroj: screenshot Faststone Photo Resizer

Po spuštění přejděte v levé části programu do složky s fotografiemi, které chcete následně dávkově zpracovat. Vyberte požadované snímky a poté klikněte na „Add“. Tak vyberte přesně jen ty, které se následně zpracují. Například u nich můžete vybrat jiný výstupní formát (»Output format«) jako například »PNG«, případně je přejmenovat. Případně klikněte na tlačítko »Browse« za položkou »Output Folder«, pokud chcete zadat jinou výstupní složku. Nebo můžete u »Output Folder« zrušit zaškrtnutí a soubory se uloží do původní složky.

Poté zaškrtněte políčko před »Use Advanced Options (Resize ...)« a klikněte na tlačítko »Advanced Options«. Následně můžete zaškrtnout políčko před volbou se stejným názvem na kartě »Resize« a za »New Width« můžete určit, jak široké by fotografie po úpravě měly být. K otáčení nebo oříznutí můžete použít další záložky, a to například »Rotate« nebo »Crop«. Dialogové okno uzavřete pomocí »OK«. Pokud chcete také fotografie přejmenovat, zaškrtněte políčko před »Rename« a poté určete, jak mají nové názvy vypadat. Kliknutím na »Convert« se spustí dávkové zpracování fotografií.

Zdroj: Faststone


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud