Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tipy na Vánoce 2022: nejlepší monitory s cenou do 3000 Kč

Jakub Fišer 20.11.2022

Elektronika a počítače je často zvažovaným dárkem k Vánocům. Možná ale, že vaše blízká osoba počítač má, hodil by se jí ale nový monitor. Připravili jsme si pro vás výběr 3 monitorů pro běžné i náročnější použití.

Kapitoly článku

Nutno uznat, že právě cenové patro od 2000 do 3000 Kč je vlastně absolutní dno pro výběr monitoru, nic levnějšího neexistuje. Nejčastější úhlopříčkou v tomto segmentu je 22″ až 24″, rozlišení naštěstí již výhradně Full HD (1920 × 1080 pixelů).

AOC 24B2XD

Monitor od značky AOC je prakticky základní stroj pro tu nejelementárnější kancelářskou práci. Nabízí 23,8″ úhlopříčku na displeji typu LED IPS. Poměr obrazovky je konvenční, tedy 16:9. Povrch zobrazovače je antireflexní a displej má samozřejmě Full HD rozlišení.

Základní monitor AOC | Zdroj: AOC / 24B2XD press kit

Základní monitor AOC | Zdroj: AOC / 24B2XD press kit

Zmínku si samozřejmě zaslouží i speciální funkce, tedy FlickerFree pro sledování displeje bez záblesků a navrch ještě LowBlue, která snižuje podíl modrého světla. Monitor nabízí konektivitu DVI, VGA i HDMI. Cena tohoto stroje se zastavila těsně před hranicí 2000 Kč včetně DPH.

Samsung F24T350

O trochu náročněji zaměřený LCD monitor Samsung F24T350 sází především na skvělé barvy, matný povrch pro efektivnější práci a také 24″ úhlopříčku s Full HD+ rozlišením. Ani zde nechybí filtr modrého světla a zaujme i synchronizace obrazu s grafickými kartami AMD jménem FreeSync.

Monitor Samsung | Zdroj: Samsung / F24T350 press kit

Monitor Samsung | Zdroj: Samsung / F24T350 press kit

Minimalistický design rozbíjí tvarovaný stojánek. Výrobce však uvádí, že monitor je kompatibilní i s jakýmkoliv držákem dle standardu VESA 100 × 100. Pro připojení opět poslouží VGA či HDMI 2.0. Námi doporučovaná 24″ varianta vyjde na necelé 3000 Kč. V nabídce je však ještě 27″ varianta s cenou skoro 4000 Kč.

Acer Nitro VG240YA

Jako poslední jsme vybrali cenově dostupný monitor pro hráče od tchajwanské společnosti Acer. Nitro nabízí úhlopříčku 23,8″, standardní rozlišení Full HD (poměr stejný, tedy 16:9) a LCD VA zobrazovací panel s frekvencí až 75 Hz. Jeho ohromnou výhodou oproti dvěma zmíněným je odezva 1 milisekunda (Samsung i AOC mají po 5 milisekundách).

Herní monitor Acer Nitro | Zdroj: Acer / Nitro press kit

Herní monitor Acer Nitro | Zdroj: Acer / Nitro press kit

Hráče jistě potěší také kvalitní reproduktory integrované do monitoru, filtr modrého světla pro dlouhé hraní do noci a taktéž technologie FlickerFree. Připojení probíhá přes HDMI 1.4 či VGA konektor. Nelze si nevšimnout také stylového herního designu a kombinace černých a červených prvků. Cena se v českých obchodech pohybuje kolem 2700 Kč včetně DPH.

Zdroj: Autorský text, Heureka


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud