Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tipy na Vánoce 2022: vybíráme nejlepší herní klávesnici do 500, 1000 a 2000 Kč

Jakub Fišer 22.11.2022

Pokud vaše spřízněná duše má dobrý herní počítač i myš, mohla by potřebovat novou herní klávesnici. Vánoce se kvapem blíží a jak vám dnes ukážeme, nákup nové klávesnice zaměřené na hráče nemusí být nákladnou záležitostí.

Kapitoly článku

Hlavním prvkem herní klaviatury jsou velká tlačítka s jistým stiskem, ale také obligátním barevným podsvícením. Stejně jako u myší platí, že čím více peněz můžete utratit, tím zajímavější zboží dostanete. Ale nebojte, nakoupit se dá i za pár stovek.

Klávesnice do 500 Kč

Společnost Niceboy boří mýty ohledně toho, co lze ze segmentu herních klávesnic pořídit za cenu středně velkého oběda. Klávesnice Niceboy ORYX K100 je ryze esenciální herní příslušenství, které ale může mnoha hráčům udělat radost.

Klávesnice má velmi nízký zdvih, díky čemuž je tichá a hodí se i pro práci. Na horní hraně nabízí 12 multimediálních kláves, pod povrchem tlačítek se pak nachází barevné RGB podsvícení, které lze variovat ve třech režimech. Pokud ale pokukujete po bezdrátové klávesnici, zamiřte jinam, Niceboy se připojuje pomocí USB-A konektoru. Cena této klávesnice je však těžko odolatelná: necelých 250 Kč včetně DPH

| Zdroj: Niceboy / Oryx K100

| Zdroj: Niceboy / Oryx K100

Klávesnice do 1000 Kč

Niceboy za 250 korun byl opravdový základ. Pokud to myslíte s hraním vážně a během roku trávíte u videoher podstatnou část svého volného času, miřte cenově trochu výš. Zaujmout by vás mohla Rapture X-Ray, drátová klávesnice s vysokoprofilovými tlačítky, samozřejmě i numerickým blokem a barevným RGB podsvícením s až 18 volitelnými režimy.

Za zmínku stojí funkce jako Anti-Ghosting a N-key Rollover, díky čemuž čipset klávesnice registruje odezvu ze všech tlačítek samostatně a nedochází k nepopulárnímu stisknutí tlačítek, které jste vůbec nemačkali. K mání je Rapture X-Ray v modré, fialové, červené, černé a bílé, a to za 1000 Kč včetně DPH

| Zdroj: Rapture

| Zdroj: Rapture

Klávesnice do 2000 Kč

Jako poslední jsme zvolili takové chytré kombo, i když i zde jsou kompromisy a ne malé. Společnost Corsair nabízí svou klávesnici K55 Pro v balíčku s myší Harpoon RGB Pro za velmi výhodnou cenu 2000 Kč včetně daně.

Dostanete za to kvalitní drátovou klávesnici s velkou podložkou na zápěstí, numerickým blokem, 12 funkčními klávesami a 6 herními tlačítky G1 až G6 na levé straně. Zmíněné kompromisy? Klávesnice má americké polepy, takže neobsahuje českou diakritiku a má prohozené Y a Z. Na druhou stranu je klávesnice opět podsvícená v krásných barvách.

Myš k tomu je poměrně základní herní zařízení s 6 tlačítky a otočným kolečkem mezi levým a pravým myšítkem. Ani zde nechybí částečné podsvícení a citlivost je 12 000 DPI. Myš Corsair je taktéž drátová s USB-A konektorem.

| Zdroj: Corsair Lab / YouTube

Zdroj: Corsair, Niceboy


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud