Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Tohle jsou nejlepší počítačové hry pro rok 2023, které by vám mohla žena zakázat

Jakub Fišer 02.01.2023

Zkraje nového roku 2023 se začnou brzy objevovat nové tituly. V opačném případě se hráči vrátí ke svým restům z posledního čtvrtletí roku 2022. Ať už tak či onak, dejte si pozor, před kým některé hry hrajete. Náš aktuální výběr by vám totiž vaše partnerka či váš partner nemuseli schválit.

Kapitoly článku

Nejde vždy o to, že by hry musely být maximálně vulgární či krvavé. Jak ukázaly naše předchozí články na toto téma, někdy mohou hry na pozorovatele působit otravně, extrémně nudně, nebo se u nich může bát.

The Callisto Protocol

Vesmírný sci-fi horor The Callisto Protocol od tvůrců Dead Space (který mimochodem také zažije remasterovanou verzi zkraje ledna) vyšel v prosinci 2022, hromada hráčů si jej však zahraje až po Novém roce.

A když už The Callisto Protocol budete hrát, asi k tomu úplně nezvěte svou lepší polovičku. Hra se snaží působit jako horor, podle recenzí však moc děsivá není. Přesto ale obsahuje velké množství nechutných scén smrtí buď vás, jako hlavní postavy, nebo vašich nepřátel. Pokud nechcete riskovat znechucený obličej, partnerku nechte ve vedlejší místnosti. 

Scorn

Scorn od vývojářů ze srbského studia Ebb Software není pořádně ani horor. Existuje však velké riziko, že se ve hře budete vy nebo vaše spřízněná duše bát. Proto není úplně ideální hrát Scorn před vaší něžnou polovičkou.

Prostředí Scorn je nechutné a odpudivé | Zdroj: Ebb Software / Scorn press kit

Prostředí Scorn je nechutné a odpudivé | Zdroj: Ebb Software / Scorn press kit

Opravdový důvod obezřetnosti je však podobný jako u Callisto Protocol – hra se snaží vyvolat v hráči extrémní nechutnost. Svět je vybudován na základech biomechanického surrealismu od Gigera nebo Beksińskiho. Závěr hry dokonce některým hráčům připomíná porod – včetně odhalených genitálií a tělních tekutin. Tohle určitě není videohra pro páry.

Dead Island 2

Zatím poslední díl série Dead Island teprve vyjde, konkrétně 28. dubna 2023, již nyní nám však ukázal, že o násilí nebude nouze. V Dead Island 2 bude vaším cílem přežít ve světě zmítaném zombie apokalypsou.

| Zdroj: GameSpot / YouTube

Ne snad že by zombie samy o sobě nebyly děsivé a nechutné. Hra ještě k tomu nabízí velké množství způsobů, jak nemrtvé odpravit z tohoto světa definitivně. Máte radši brokovnice, nebo spíš tupou sílu, kladiva, palice a podobně? Tady si vyberete. Jestli chcete vidět, zdali vaše žena tento zážitek přežije, pusťte jí nejprve trailer, ve kterém není nouze o usekané hlavy a údy.

Zdroj: Dead Island, Scorn, Striking Distance


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme