Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Toto Firefox a Chrome neumí: sociální sítě přímo v prohlížeči a bez doplňků

Jiří Palyza 24.06.2020

Prohlížeč Opera si díky svým neustálým inovacím už udělal jméno – pozoruhodné jsou zejména jeho integrace. Během posledních několika měsíců byly opět přidány nové služby, a to včetně WhatsApp a Instagramu. Skupinu nyní doplňuje Twitter.

Opera už existuje poměrně dlouhou dobu, mezi top prohlížeči už má své stálé místo a je silným konkurentem především pro Firefox. Tento desktopový browser je oblíben nejen pro své uživatelské rozhraní, ale také díky mnoha novým funkcím a integracím.

Aktuální verze 69 už má kompletní postranní panel. Tvoří jádro prohlížeče a sdružuje různé možnosti a integrované přístupy k messengerům a sociálním médiím. WhatsApp, Instagram a Facebook už tam byly dříve, nyní byl k nejpoužívanějším sociálním platformám přidán ještě Twitter. Nová verze je k dispozici ke stažení pro platformy Windows, MacOS a Linux.

Stáhněte si: Opera

opera-logo

Opera 69.0 Final

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Stáhněte si nejnovější verzi prohlížeče Opera s inovativními funkcemi uspořádání karet.

Stáhněte si

 

Výhody
mnoholetý vývoj
integrovaná VPN
phishingový filtr
Nevýhody
není příliš rozšířený

Prohlížeč Opera: sociální média přímo v postranní liště

opera691

Tmavé nebo světlé? Opera verze 60 nabízí různá témata pozadí.

Pokud trávíte hodně času na sociálních sítích, publikujete nebo chatujete, postranní panel v Opeře pro vás bude velmi užitečný. Stále více se na něm objevují služby, díky kterým už nemusíte spoléhat na webové verze WhatsApp, Instagramu nebo Twitteru.

Postranní panel lze upravit podle individuálních potřeb, takže po přizpůsobení tam vždy najdete pouze služby, které skutečně používáte. Kromě různých messengerů tam najdete také nastavení, umožňující třídit karty podle témat. Tak lze například v jednom okně browseru oddělit karty s pracovními weby od soukromých, a nemusíte tak používat více prohlížečů nebo mít spuštěno více instancí jednoho.

Opera umí také VPN, Flow a ještě mnoho dalšího

opera692

V inovativním prohlížeči nesmí chybět tmavý režim.

Z hlediska prohlížečů jsou Chrome a Firefox považovány za etablované obry, přesto ale příliš inovativních funkcí neobsahují. Opera je o krok napřed. Prohlížeč si vytvořil jméno i díky integrované bezplatné VPN, která zajišťuje anonymitu při surfování.

Praktická je také funkce Flow, díky níž je možné odesílat obrázky, odkazy, poznámky nebo dokonce i soubory do velikosti až 5 MB mezi prohlížečem v počítači a jeho mobilním protějškem Opera Touch. Také design browseru je nepřehlédnutelný: se slušivým postranním panelem je líbivý jak v tmavém režimu, tak i světlé verzi

Stáhněte si: Opera Touch

operatouch-logo

Opera Touch - Aplikace pro Android 2.5.2

CHIP hodnotí Velmi dobrý

„Opera Touch“ byla vyvinuta speciálně pro chytré telefony a nabízí přizpůsobené ovládání.

Stáhněte si

Nejlepší alternativa ke standardním prohlížečům

Mnoho uživatelů si Operu jistě oblíbí, je to nenápadný favorit. Nabízí moderní, jednoduchý design, a její updaty vždy přináší inovativní funkce. Prohlížeč je vždy několik kroků před zavedenými značkami, a to ať už s VPN, zajímavou funkcí Flow, nebo jednoduše všestranným nastavením.

Pokud hledáte dobrou alternativu k silné dvojici známých prohlížečů, doporučujeme vyzkoušet Operu. A pokud jste stále nerozhodní, dá se otestovat i přenosná verze.

mohlo by vás také zajímat: microsoft zavedl ve windows 10 2004 nový způsob práce s pamětí, který šetří paměťové nároky prohlížeče


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme