Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Trend doby: tiskařské firmy přecházejí do online

redakce 06.12.2017

Doba moderních technologií nás nutí, abychom se přizpůsobovali její rychlosti a vůbec možnostem, které nám přinášejí. Stejně se musí trendu digitalizace a automatizace procesů přizpůsobovat i samotné firmy.

Jak se s tímto prorůstajícím trendem dokáží sladit tradiční firmy, které začaly a doteď mají jako hlavní obživu tisk? Tak například Xerox přichází se službou ConnectKey, která nabízí aplikace s intuitivním rozhraním. A jak firma tvrdí, dokáže vám usnadnit každodenní práci.

Platformu ConnectKey začal Xerox dodávat až s nejnovějšími multifunkčními tiskárnami. Firmám prakticky umožňuje „žít v síti“ a reagovat tak na současný trend v bezpapírové kanceláři. „Podle dat, která máme k dispozici, se necelých 80 % velkých, ale i menší firem s počtem okolo padesáti zaměstnanců zaměřují na snížení nákladů na tisk právě pomocí digitalizace procesů,“ komentuje směřování současného trendu Veronika Brázdilová, ředitelka společnosti Xerox pro Česko, Slovensko a Maďarsko. Necelých padesát procent firem pak denně plýtvá časem kvůli papírovým procesům.

ConnectKey nabízí základní sadu přednastavených aplikací, které si mohou uživatelé tiskových strojů volně stáhnout do svých přístrojů. V případě potřeby je mohou rozšířit i o aplikace externích poskytovatelů, například od české společnosti OptimiDoc. Kromě časové úspory je dalším benefitem možnost personalizace. Ať už v podobě individuálních přístupů jednotlivých zaměstnanců nebo přednastavení speciálních funkcí a aplikací dle pracovní náplně dotyčného. 

Praktickým příkladem je aplikace OptimiDoc Cloud. Ta umožní skenovat přímo do editovatelných souborů v podstatě jedním klikem. „Potřebujete-li narychlo upravit například prezentaci, kterou vám přinesl kolega na stůl, není nic snazšího než ji vyfotit a odeslat na speciální e-mailovou adresu, odkud se vám během několika vteřin vrátí dokument převedený do editovatelného formátu,“ přibližuje Ondřej Vltavský z Xeroxu. Aplikace Xerox Easy Translator zase umožní přeložit text do zhruba čtyřiceti světových jazyků.

Pro všechny tyto služby využívá ConnectKey cloudových úložišť. Ty pro ukládaní dat podle výzkumu Ipsos v současnosti používá pouze 13 % českých firem. Platforma je dobře propojena s e-mailovým účtem uživatelů, připojit se k multifunkci lze pomocí ConnectKey přes Wi-Fi i mobilní zařízení. Uživatelé díky tomu mohou plnohodnotně pracovat v podstatě odkudkoliv. Platforma zaručuje vysokou míru zabezpečení.

Xerox podobně jako jiné firmy sdílející data klientů v online prostředí musí reagovat na kybernetické hrozby a napadení dat. Xerox se s tímto vypořádává skrze řízené tiskové služby, které umožňují relativně snadné zabezpečení a monitoring systému. Zařízení Xerox mají zabudovaný software McAfee, který je chrání proti poškozeným souborům a škodlivým útokům. Firma používá vícevrstvý přístup k prevenci, detekci, ochraně a hlášení bezpečnostních hrozeb. Nabízí správu zabezpečeného tisku, která ověřuje uživatele s PIN kódem. Dokumenty s vyšší úrovní zabezpečení mohou být označeny mikrotextem, vodoznakem nebo QR kódy. Uživatelská služba firmy Xerox také přidává další vrstvu zabezpečení a zákazníkům umožňuje zjistit, kdo, kdy a co tiskne s cílem zabránit internímu zneužití.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud