Přejít k hlavnímu obsahu

Udělejte si ze SIM karty kartu micro

redakce 14.10.2012

Konečně máte nový tablet, případně nový smartphone doma a chcete ho samozřejmě ihned vyzkoušet. Výměna SIM karty ale není tak jednoduchá, jak jste si mysleli. Některá moderní zařízení totiž mají pouze slot pro karty typu micro SIM.

V tomto případě existují tři způsoby, jak situaci řešit. Zaprvé můžete zajít za svým mobilním operátorem a požádat ho o vydání nové SIM karty těchto rozměrů. Druhou, rychlejší možností je zajít do obchodu, který se zabývá prodejem mobilních telefonů, případně za operátorem, a zjistit, zda jsou zde schopni vaši stávající SIM kartu „sestřihnout“ do potřebných rozměrů. Prodejci už dost často mívají speciální kleště se šablonou, pomocí kterých rychle a hlavně bezpečně SIM kartu zmenší na „micro“ rozměr. Cena za takovouto službu by neměla být příliš vysoká, a když budete mít štěstí, bude to třeba i zadarmo.

 

Třetí možnost spočívá v tom, sestřihnout si kartu vlastnoručně doma – samozřejmě na vlastní riziko. Než se pustíte do práce, najděte si na internetu šablonu, podle které kartu sestřihnete. Najdete ji na Googlu pod označením „micro SIM template“ (nejlépe ve formátu PDF – například ZDE). Na šabloně je kromě formátu micro SIM i klasická SIM karta. Vyzkoušejte nejprve, zda SIM karta přesně sedí do tohoto vzoru – poznáte to tak, že má vzorník správnou velikost. Potom SIM kartu na vzorník přilepte – lepidlem nebo oboustrannou lepicí páskou. Pomocí pravítka si na SIM kartě udělejte vodicí linky. Nožem, řezákem nebo nůžkami pak podle připravených linek opatrně (nesmíte poškodit kovovou část) odstraňte část SIM karty. Pokud se vám to povede, měla by karta fungovat a přitom by se měla vejít do slotu pro micro SIM karty. Vyzkoušejte, zda se vám „sestřih“ vydařil.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme