Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ultraširoký a zakřivený: na doma i do zaměstnání

redakce 04.09.2017

Tento 34palcový monitor Philips s označením 349XFJEW vás doslova obejme a pohltí. Jeho rozlišení 3440 x 1440 nabízí úžasné barvy. Obrazovku si můžete nastavit přesně do té výšky, v jaké obrazovku potřebujete mí díky posuvné svislé opěře. Navíc provedení monitoru vám jistě ostudu neudělá ani doma ani v zaměstnání.

Monitory Philips řady X vyrábí společnost MMD. Zakřivená obrazovka tohoto modelu, prezentovaného na IFA 2017, poskytuje příjemný, ale přitom decentní efekt vtažení do děje, který je zaostřený přímo na vás uprostřed stolu. Nové obrazovky Philips nabízejí mimořádně úzké okraje, které uživatele monitoru minimálně ruší při práci, a přitom mu poskytují maximální zobrazovací plochu. Obrazovka s mimořádně úzkým okrajem se hodí obzvlášť při použití více obrazovek nebo dlaždicovému uspořádání, například při hraní, grafickém designu a profesionálních aplikacích, a dává vám pocit, že před sebou máte jen jednu velkou obrazovku. Nejnovější obrazovky Philips přinášejí křišťálově čistý, širokoúhlý obraz s rozlišením Quad HD 3440 x 1440 pixelů. Nové displeje využívají vysoce výkonné panely s velkou hustotou pixelů a široké pozorovací úhly 178°/178°. Širokoúhlý formát UltraWide 21 : 9 umožňuje vyšší produktivitu s větším prostorem pro srovnání oken s aplikacemi vedle sebe a lepší prohlížení sloupců tabulek. Nezáleží pak ani na tom, zda jste náročný profesionál vyžadující mimořádně detailní informace pro řešení CAD/CAM nebo finanční expert zpracovávající velké tabulky, nebo dispečer logistické firmy, displeje Philips zajistí křišťálově čistý obraz.

Co se týče jasu, monitor dosahuje hodnoty 300 cd/m2, rychlosti odezvy 4 ms a jeho kontrastní poměr je 3000 : 1, dynamický pak 50 milionů ku jedné.

Výškově nastavitelná základna Ergo Base (tzv. „noha“) je uživatelsky přívětivou základnou monitoru, která umožní nejen měnit náklon (o –5° směrem k sobě a +20° od sebe) , ale i výšku v rozmezí 150 milimetrů tak, aby si každý uživatel mohl nastavit monitor pro maximální pohodlí při prohlížení a dosáhl tak maximální efektivity své práce.

Díky technologii mimořádně širokého spektra barev získáváte jasnější obraz. Širší barevné spektrum technologie Ultra Wide-Color poskytuje přirozené odstíny zelené, živé odstíny červené a hlubší odstíny modré. Technologie mimořádně širokého spektra barev oživuje multimediální zábavu a obraz, a dokonce produktivitu. I hraní her by nemělo být volbou mezi trhaným či rozbitým obrazem s malým rozlišením. S novým monitorem Philips se vás toto týkat nebude. Získáte totiž plynulý výkon bez obrazových artefaktů při libovolné snímkové frekvenci díky technologii AMD FreeSync, plynulému obnovování a mimořádně krátké době odezvy.

Studie ukázaly, že stejně tak, jako mohou ultrafialové paprsky způsobit poškození oka, mohou postupem času poškození oka a zhoršení zraku způsobovat i krátkovlnné paprsky modrého světla z displejů LED. Režim Philips LowBlue myslí na naše zdraví a s využitím inteligentní softwarové technologie škodlivé krátkovlnné modré světlo omezuje.

Pro připojení ke zdrojům signálu jsou tu k dispozici DisplayPort i HDMI. Technologie MultiView umožňuje navíc aktivní duální zobrazení současně, takže můžete zároveň pracovat s více zařízeními, jako jsou například počítač a notebook nebo počítač a blu-ray přehrávač. Snadno lze sledovat i živý fotbalový přenos ze set-top boxu na jedné straně monitoru a zároveň procházet internet z notebooku, umístěný na druhé straně obrazovky. Možná ale budete potřebovat sledovat živé zprávy se zvukem v okénku, zatímco budete pracovat na svém nejnovějším blogu.

Monitor je doplněn hubem USB 3.0 pro připojení několika přístrojů, umožňující jejich nabíjení. Přestože je tento prohnutý monitor velmi tenký, najdete v něm i dva reproduktory.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud