Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Unikátní herní zážitek: Death Stranding je zdarma jen do příštího čtvrtka

Jakub Fišer 19.05.2023

Hráči oddaní počítačům mají tento víkend šanci získat do své herní knihovny poměrně unikátní titul. Epic Games Store uvolnil na velmi omezený čas jednu z nejpřevratnějších her poslední dekády – Death Stranding od japonského génia Hidea Kodžimy.

Kapitoly článku

Pokud o hře nevíte vůbec nic, je to pro vás nebývale pozitivní zjištění. Single-player akční adventura Death Stranding staví na neskutečně silném a poutavém příběhu, geniálně vykreslených postavách a napsaných dialozích.

Za zmínku stojí i mistrně vybraný soundtrack a grafický design. Hideo Kodžima v tomto ohledu sází na své dlouhodobé zkušenosti, například se sérií Metal Gear Solid. Death Stranding je nicméně jiný unikátní zážitek.

V neposlední řadě je skutečně revoluční hratelnost. V kůži Sama Portera Bridgese budete mít za úkol cestovat coby kurýr postapokalyptickou krajinou, která je destruktivní i vzkvétající zároveň.

| Zdroj: PlayStation / YouTube

Death Stranding zdarma

Death Stranding je titul původně z roku 2019. Hru si aktuálně mohou bezplatně obstarat všichni PC hráči s účtem na Epic Games Storu. Stačí zamířit na stránku hry a přidat do knihovny. Death Stranding je na Epicu úplně zdarma až do 25. května, tedy do příštího čtvrtka.

Doporučené hardwarové požadavky jsou Windows 10 nebo 11, procesor Intel Core i7-3770 či AMD Ryzen 5 1600, 8 GB RAM, grafická karta GeForce GTX 1060 6 GB nebo AMD Radeon™ RX 590 a alespoň 80 GB místa na disku.

V prosinci 2022 Hideo Kodžima představil práci na druhém díle Death Stranding, aktuálně hovoříme o titulu DS2. Ten by měl jako první dorazit na PlayStation 5 a až později se rozšířit i na další platformy. Datum vydání je však stále ve hvězdách.

Zdroj: Epic Games Store


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud