Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Urbex s Canonem

Pavel Trousil 27.10.2015

Společnost Canon představila nové fotoaparáty EOS M10, PowerShot G5 X a PowerShot G9 X v zajímavém prostředí hotelu Evropa, který je jinak uzavřený. Novináři tak měli možnost vyzkoušet si urbex - Urban exploration.

Urban exploration, neboli urbex  znamená poznávání měst, továren a dalších objektů, které vznikly lidskou činností. Jde přitom o objekty, které nejsou běžně přístupné. Urbex má nepsané pravidlo, jímž je: „Neodnášej nic než fotky, nenechávej nic než stopy“. Řada fotografů se na urbex specializuje a pořizují při svém pátrání nádherné fotografie. Podívejte se například na urbex.cz.

Společnost Canon pořádala workshop, kde se novináři mohli setkat s jejími novými i staršími produkty, tedy především s modely EOS M10, PowerShot G5 X a PowerShot G9 X ale i s kulturou související s urbexem a se zajímavými fotografiemi. Workshop se konal v prostorách secesního hotelu Evropa (bývalý hotel Šroubek) na Václavském náměstí. Za první republiky patřil k nejlepším hotelům v Praze. Od roku 2013 je ale zavřený a čeká ho rekonstrukce. Novináři tedy měli příležitost zachytit jeho stav ještě před tím, než zašlá sláva zmizí. Máme pro vás ukázkové fotografie pořízené fotoaparáty Canon EOS 5DS R a EOS M10.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud