Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Uživatelé Windows pozor: nová aktualizace Microsoftu vyvolává zmatek v zabezpečení zařízení

Jiří Palyza 01.03.2023

Aktualizace zabezpečení, která způsobuje zmatené informace v části bezpečnosti zařízení? Podle nejnovějších zpráv je to případ nejnovější aktualizace pro Windows 11 22H2.

Kapitoly článku

Microsoft před pár dny uvolnil bezpečnostní aktualizaci s označením KB5007651, která obsahuje update na Windows Security Service 1.0.2302.21002-0. U některých systémů to ale vede k problémům v části Zabezpečení Windows > Zabezpečení zařízení.

Pokud kliknete na možnost izolace jádra, může se stát, že je deaktivována možnost ochrany prostřednictvím lokální autority zabezpečení. Pokud zkusíte tuto funkci aktivovat, zobrazí se zpráva, že je potřeba provést restart.

Po úspěšném restartu je sice funkce povolena, ale stále se zobrazuje výzva k restartu zařízení s upozorněním, že ochrana místní bezpečnostní autoritou je deaktivována a vaše zařízení může být zranitelné.

Platforma Zabezpečení Windows se po nejnovější aktualizaci zacyklí

Zdá se, že zmíněná chyba postihuje Windows 11 22H2, sestavení 22621.1265 ze 14. února 2023.

Podobná chyba se objevila už loni a pak znovu na začátku letošního roku. Pro uživatele je vlastně jediné řešení: chybu ignorovat a počkat na další aktualizaci Microsoftu. Ochrana místní bezpečnostní autoritou je zaručena i po restartu i navzdory upozorněním, která se v systému objevují.

A jak zjistíte, kterou verzi modulu vaše Windows 11 používají? Stačí jít do části "Zabezpečení Windows", zde zvolit položku "Nastavení" a dále "O produktu". V přehledném okně se zobrazí verze aktuálně instalovaného modulu.

Zdroj: Answers.microsoft.com


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud