Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vážná hudba v inteligentních televizorech

Pavel Trousil 20.12.2013

Uživatele chytrých televizorů Samsung Smart TV si na nich nově mohou přehrát klasickou hudbou. Umožňuje to aplikace Dirigent.

sams2-nahled

Společnost Samsung spustila ve svých inteligentních televizorech novou aplikaci Dirigent. Tato aplikace nabízí divákům možnost poslechu nahrávek hudebních děl Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a dalších českých autorů. Navíc se diváci mohou nejen díky unikátním fotografiím seznámit se zajímavými informacemi z historie české vážné hudby.

Aplikace Dirigent je dostupná na inteligentních televizorech Smart TV roku výroby 2012 a novějších. Uživatelé ji najdou v SamsungApps v kategorii Informace. Současná verze aplikace ještě nepodporuje ovládání gesty ale celá její funkcionalita a obsah je plně dostupný pro uživatele již nyní.

sams-nahled

Aplikace Dirigent vznikla u příležitosti chystané výstavy věnované významnému českému dirigentovi Zdeňku Košlerovi, který je v aplikaci rovněž představen. Autory aplikace Dirigent jsou brněnská společnost Mautilus  a Janáčkova akademie múzických umění.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme