Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vážná konkurence pro Outlook a Thunderbird: eM Client je sebevědomý soupeř

Jiří Palyza 26.03.2021

Pokud je řeč o elektronické poště, mnoho lidí hned pomyslí na Outlook. K rozšířenému poštovnímu klientu Microsoftu ale existuje několik vynikajících alternativ. Jednou z nich, která má už léta mnoho příznivců, je eM Client.

Nástroj byl v těchto dnech uvolněn ve verzi 8.2 a přináší celou řadu nových funkcí. Většina uživatelů čte poštu přímo z Gmailu v prohlížeči. Lokálně instalované aplikace ale často nabízejí mnohem více funkcí. Mnozí si oblíbili Microsoft Outlook, ale velké oblibě se těší i eM Client. Pravděpodobně má na tom podíl i to, že málokterý jiný poštovní program má tak širokou nabídku funkcí.

Oblíbený program elektronické pošty se nyní dočkal aktualizace a je k dispozici ve verzi 8.2. Nyní obsahuje také integraci online schůzek ze služeb Zoom, Microsoft Teams a Google Meet, vylepšenou podporu příloh v cloudovém úložišti, nové emotikony, podporu formátu GIF a sadu nových nálepek.

emclient-logo

eM Client 8.2.1175

CHIP hodnotí Dobrý

Bezplatná alternativa Thunderbirdu nabízí propracovanou synchronizaci pošty Google a rozsáhlé funkce chatu.

cz.emclient.com

 

Pořádný poštovní program s mnoha vychytávkami

emclient

Program eM Client zaujme svým přehledným rozhraním. | Zdroj: eM Client

Ve verzi 8.2 program umožňuje přímé připojení k běžným videokonferenčním nástrojům, jakými jsou Zoom, Microsoft Teams a Google Meet. Uživatelé tak mohou nastavovat nové online schůzky jediným kliknutím. Program eM Client se už postará o zbytek.

Podle tvůrců softwaru byla také díky zjednodušené integraci nejoblíbenějších služeb cloudových úložišť vylepšená správa příloh, a to včetně OneDrive, Google Disku, DropBoxu, OwnCloudu a NextCloudu. Přílohy lze z prostředí eM Client nahrávat přímo do připojeného cloudového úložiště. Je také možné nastavit termín vypršení platnosti, přidat ochranu cloudových souborů heslem a úplné řízení přístupu pro čtení nebo zápis. Kromě toho mohou být cloudové přílohy uvedeny jako běžné přílohy v aplikaci eM Client. Všechny služby cloudového úložiště lze spravovat v nastavení programu.

Přestože software nabízí širokou škálu funkcí, je zabalen v přehledném rozhraní. V tom má docela náskok před konkurenty, kterými jsou především Outlook nebo Thunderbird. Najdete zde vše od integrovaných poznámek, přes chat až po optimalizaci dotykového ovládání. Navíc je k dispozici funkce zálohování a uživatelské rozhraní, do kterého lze umístit libovolné widgety a sestavit vlastní ovládací panel.

Pokud chcete v aplikaci používat více než dva účty nebo potřebujete další pokročilé funkce, budete muset sáhnout po placené verzi programu. Na rozdíl od jiných služeb můžete za verzi Pro zaplatit jednorázově – není nutné se přihlašovat k předplatnému. Pokud byste měli zájem verzi Pro na celé dva roky bezplatně využívat, ještě do konce března máte šanci – prostřednictvím nákupu digitálního Chipu 03/21. Více informací najdete v naší rubrice Plné verze.

Lepší než Outlook?

Poštovní schránky i kalendáře jsou přehlednější, než v aplikaci Outlook, i když je fakt, že design je vždy věcí vkusu. Ale ani další funkce nejsou k zahození, nemluvě o tom, že svá data nesvěřujete jen a opět pouze Microsoftu.

Nevýhodou je poměrně vysoká cena v případě, že by vám nestačily pouze dva účty. Pokud tedy máte kancelářský balík s Outlookem, nebo jste dokonce předplatiteli služby Microsoft 365, nejspíše u něj zůstanete. Pokud ale hledáte poštovního klienta pouze pro jeden nebo maximálně dva účty, případně jste ochotni utratit tisícikorunu za placenou verzi Pro, vyplatí se o eM Clientu uvažovat jako o vážném konkurentu.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud