Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Virtuální realita pro PlayStation

Pavel Trousil 12.10.2016

Sony začne prodávat brýle pro virtuální realitu PlayStation VR ke své koznoli PlayStation 4. Mají rozlišení Full HD a u nás budou stát cca 11 000 Kč.

Společnost Sony začne 13. 10. prodávat brýle pro virtuální realitu PlayStation VR. Připojují se k herní konzoli PlayStation 4 a zajistí uživatelům při hraní nový zážitek. Použít se mohou i ke hraní klasických her a pro sledování filmů. Brýle obsahují 5,7“ OLED displej s rozlišením 1920×1080 bodů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Latence je podle výrobce jen 18 ms.

sony2-nahled

Brýle mají integrovaný akcelerometr a gyroskop a díky tomu reagují na pohyby hlavy, takže při jejím otočení se otočí i virtuální svět. V závislosti na pohybech se pak mění i zvuk. Jde o stereoskopické brýle, takže každé oko vodí jiný obraz. Součástí dodávky jsou i sluchátka.

sony4-nahled

Pro provozování brýlí je potřebná konzole PlayStation 4 a kamera PlayStation 4 Eye Camera. Pro ovládání slouží klasický ovladač DualShock 4, ale k dispozici je i ovladač pohybu PlayStation Move a prodávat se bude i speciální ovladač PlayStation VR Aim pro větší interakci s virtuálním světem.

sony-aim-nahled

To co se odehrává v brýlích lze zobrazit i na televizi, takže děj mohou sledovat i ostatní a v multiplayerových hrách se dokonce mohou do hry zapojit. Brýle se totiž připojují prostřednictvím „krabičky“ Processor Unit, která má dva HDMI výstupy – pro brýle a pro televizor.

Schéma zapojení

Uživatelé si mohou na brýlích zahrát klasické hry pro PlayStation 4, ale v tom případě poslouží jen jako monitor v tzv. Cinematic modu a pustit si mohou i filmy a další obsah. Lepší jsou samozřejmě herní tituly speciálně vyvinuté pro VR brýle. Už v době prodeje si můžete zahrát například hru EVE Valkyrie, nebo klasickou first person střílečku The London Heist. Během roku by mělo být pro brýle k dispozici přes 50 titulů a potvrzeny už jsou takové tituly, jako je Until Dawn: Rush of Blood či Tekken 7 a Project CARS. Balení ale obsahuje pouze disk s demoverzemi her Driveclub VR, PlayStation VR Worlds, RIGS, Tumble VR, Battlezone, EVE: Valkyrie, Wayward Sky a Headmaster. Ostatní tituly si budete muset dokoupit. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud