Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vše, co potřebujete ke hraní her

redakce 07.01.2019

V závěru loňského roku se na pultech prodejen objevila herní sada Yenkee Hornet, Mistrova edice. V jedné krabici tak hráči, ať už občasní či ti, kteří se hraní – třeba v esportech – věnují vrcholově, dostávají z oblasti periferií vše, co k hraní potřebují.

V krabici na hráče čeká herní USB klávesnice Hornet, herní sluchátka nebo spíše herní headset YHP 3010, drátová herní myš Hornet AIM a v krabici zbylo místo i na herní podložku pod tuto myš.

Pokud budeme chtít hodnotit tuto sadu z hlediska hráče, pak je nutné přiznat, že se výrobci opravdu povedla – především proto, že myslel i na maličkosti, které mnohdy hráčům dokážou v zápalu boje zkazit náladu a třeba to může skončit i vyhozením ze hry, což není právě příjemná událost. A tak oceňujeme na celé sadě, že všechny součásti jsou vybaveny opleteným připojovacím vodičem, který má ve všech případech dostatečnou délku: u klávesnice a u myši je to 1,8 metru a u sluchátek dokonce 2,4 metru. Už tyto parametry říkají, že hráč nebude při hře nijak omezován. A to ani při záklonu.

Klávesnice má hmotnost přes 1,3 kilogramu a jejím základem je kovová konstrukce. To pro hráče znamená, že se nebude svévolně pohybovat po stole a je schopná odolat i pořádným ranám, kterým se v herní vřavě zákonitě nevyhnete. Pro některé hráče je výhodou barevné odlišení kláves WASD, jinak klávesy s membránovými spínači mají příjemný zdvih 5,5 mm a měly by odolat nejméně deseti milionům úhozů. Problém rozlišení stisků více kláves, tedy tak zvaný anti-ghosting, je zde rovněž vyřešen, stisk jedné klávesy nezablokuje snímání následně stisknutých kláves. Hráče žene k vítězství i sedm různých motivů podsvícení. Každý hráč si najde vhodnou polohu klávesnice díky tomu, že je možné ji nastavit do tří výškových úrovní. Samozřejmostí – s podporou softwaru – je i nastavení funkčních tlačítek a přiřazení různých maker, která dokážou podpořit snadnější dosažení cíle. Sady naprogramovaných maker si lze uložit, a tak pro každou hru můžete mít zvolen ten nejlepší režim, který hráči nejlépe vyhovuje a dovoluje mu maximální efektivitu hraní. K tomu slouží i možné zablokování klávesy Windows, aby se v herní vřavě nestalo, že při stisknutí této klávesy omylem na obrazovku vyskočí menu Windows.

Myš vypadá na první pohled až strašidelně agresivně, ale při bližším pohledu ji nelze upřít jistou eleganci i skvělou ergonomii. Skvěle padne do ruky, při hraní pak oceníte citlivost snímacího prvku až 5000 dpi, pomocí dvou tlačítek na hřbetě před otočným kolečkem lze i za hry dynamicky měnit rozlišení myši. Pokud tedy herní situace vyžaduje snížení rozlišení, není problém ho nastavit – a v dalším pokračování hry lze zase naopak citlivost operativně zvýšit. I tady můžete pomocí editoru maker nastavit jednotlivým tlačítkům různé funkce, takže si opět operativně můžete myš přímo přizpůsobit hře, v jaké ji budete používat. O to, aby myš dokázala sloužit co nejdéle, pomáhají mechanická tlačítka Omron, která by měla vydržet až deset milionů stisknutí. Zajímavá je i funkce AIM, tedy automatické snížení dpi při zaostřování na nějaký objekt, to proto, aby se vám objekt snadněji dostal do mířidel a nepřejeli jste jej. A pokud chcete pálit do nepřítele o stošest, máte k dispozici tlačítko nepřetržité střelby.

Co se týče sluchátek, ani tady se výrobce, společnost Yenkee, nemusí za nic stydět. Sluchátka jsou elegantní, osobně nám imponovalo jejich velmi pěkné prošití a po nasazení na hlavu příjemná jistota, že ani při rychlém pootočení hlavy z ní nespadnou. Ha hlavě drží pevně, ovšem tak, aniž byste měli pocit, že máte hlavu ve svěráku – a to ani po několika hodinách hraní. Mušle jsou vycpány pěnou, které ale nezpůsobí pocení a podivný pocit, abyste si – co chvíli – museli ušní boltce otírat od potu. Zvuk je velmi dobrý při poslechu hudby a vynikající při hraní her. Velkou výhodou těchto sluchátek je umístění regulátoru hlasitosti přímo na kabelu, tak, aby byl vždy po ruce. Najdete tu i tlačítko pro odpojení mikrofonu, který je otočně uchycen k levé mušli. V případě, že mikrofon nebudete potřebovat, můžete jej snadno odklopit do vertikální polohy, kdy bude umístěn vedle hlavového mostu a nebude vám nijak vadit. Tohle řešení je velmi účinné a pružné, protože se mikrofon neodpojuje, jen se odklopí, tím se eliminuje možnost ochození kontaktů v případě, že je mikrofon připojen ke sluchátkům pomocí konektoru, jak tuhle věc řeší spousta jiných firem. Mikrofon je všesměrový a při hraní byl přenos hlasu k soupeřům vždy čistý a bezproblémový.

Dodávaná podložka pod myš je pak už jen doplněním této sady, které nemůžeme vytknout snad ani jedinou chybičku. Jde o skvělý nápad, který byl doplněný v předvánočním čase ještě možností získávání bonusů do her nebo možností vyhrát poukázku na nákup v obchodě.

Celkově lze sadu zhodnotit jako přínosnou a ke hraní užitečnou. Co se týče zpracování i vzhledu, je na jedničku. Líbí se nám odolnost klávesnice, ergnomie myši a parádní zvuk sluchátek s dobře vymyšleným odklápěním mikrofonu vzhůru, když jej nepotřebujete, s tím, že ihned v okamžiku jej máte v pracovní poloze, když je třeba s někým komunikovat.

Celá sada plní velmi dobře svůj účel a stane se zcela jistě výbavou pro mnohá herní hnízda, zcela určitě doma, ale i u herních mistrů, kteří se hraním her živí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud