Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Všimli jste si ve středu něčeho zvláštního? Nefungoval WhatsApp, YouTube ani Twitter

Jakub Fišer 09.02.2023

V průběhu včerejšího dne postupně trápil větší či menší výpadek hned tři velké internetové platformy a vlastně i sociální sítě. Nejprve uživatelé hlásili problém s připojením u WhatsAppu, pak nefungoval Twitter a chvíli na to ani YouTube.

Kapitoly článku

WhatsApp výpadek

Ve středu odpoledne, zhruba kolem 15:30 se začaly objevovat první problémy s WhatsAppem v České republice; v jiných zemích, jako třeba v USA, Kanadě nebo Velké Británii a Mexiku, problémy hlásili již o půl hodiny dříve.

Podle uživatelů se nebylo možné k chatovací službě připojit, odesílat či naopak přijímat zprávy a dokonce ani provádět hlasové i video hovory. Nutno však upozornit, že problém se zdaleka netýkal všech uživatelů – je tak možné, že jste vůbec žádný výpadek nezaznamenali.

WhatsApp se k problémům oficiálně nevyjádřil, šlo pravděpodobně o malý problém, který odezněl zhruba v 16:30, kdy už se neobjevovala žádná další hlášení. Chatovací klient s 2miliardovou klientelou však nebyl jediný, komu včera trochu nefungovala síť.

Nefungoval ani Twitter a YouTube

Krátce po 22. hodině večer vypověděl službu i Twitter. Uživatelům se porouchala aplikace pro iOS a Android. Na vině bude ale pravděpodobně servisní zásah, Twitter totiž zrovna navyšoval limit pro psaní na 4000 znaků. 

Čert tomu tak chtěl, že byl Twitter zrovna velmi aktivní, začínala totiž výroční tisková konference společnosti Nintendo. Ani Muskův Twitter se k zhruba 2hodinovému částečnému výpadku nevyjádřil.

Středa však byla na výpadky poměrně silná. S problémy se potýkal taktéž YouTube. Videoplatforma zaznamenala menší výpadek kolem 20. hodiny, největší počet nahlášení ohledně nestabilní sítě však registruje kolem půlnoci skoro do 2. hodiny ranní. Zřizovatelé YouTubu pak také jako jediní sdíleli na Twitteru to, že síť zaznamenala výpadek.

Zdroj: Downdetector, The Sun


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud