Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Výkonnější verze Xiaomi Mi4i s osmijádrem

Pavel Trousil 02.06.2015

Online obchod XiaomiForSale.com uvede na evropský trh nový smartphone Xiaomi Mi4i, který vychází z modelu Mi4 a nabízí vyšší výkon 8jádrového procesoru. Prodávat se bude za 7 020 Kč. 

img-1701-rev-nahled

Smartphone Xiaomi Mi4i vychází z přístroje Mi4, který byl donedávna vlajkovou lodí tohoto výrobce a ve výkonnostních testech za sebou nechával i mnohem dražší telefony. Model Mi4i si z jeho konstrukce a vlastností odnáší to podstatné a uspokojí naprostou většinu uživatelů.

Od původního modelu Mi4 se na první pohled liší celoplastovou konstrukcí bez kovového rámečku. Použití nového šasi umožnilo přibližně o 1 mm zeštíhlit jeho konstrukci na 7,8 mm a snížena byla i jeho hmotnost na 130 g. Ve výbavě zůstává mimo jiné také WIFi, Bluetooth 4.1, GPS, FM rádio a přehrávače videa i hudby. Datovou komunikaci zajišťuje kompatibilita se standardem WCDMA a LTE na frekvencích 1 800 a 2 300 MHz.

img-1703-rev-nahled

Namísto čtyřjádrového procesoru Snapdragon 801 je novinka osazena 64bitovým osmijádrovým srdcem Snapdragon 615 taktovaným na 1,7 GHz s podporou 2 GB operační paměti a 16 GB datového prostoru. Velikost i provedení displeje bylo zachováno, takže přední část velkého 5“ Full HD displeje chrání sklo Gorila glass odolné proti poškrábání. Zadní fotoaparát s bleskem má rozlišení 13 MP, umožňuje natáčení videa ve Full HD a přední selfie fotoaparát má rozlišení 5 MB. Baterie s kapacitou 3 120 mAh poskytuje dostatek energie pro celodenní využití. Všechny funkce zajišťuje operační systém Android v5.0.2 (Lollipop) s nadstavbou MIUI, jejíž kompletní lokalizaci do češtiny, slovenštiny i dalších evropských jazyků zajišťuje a organizuje česká komunita MIUI.

xiaomi-mi4i-2-nahled

Telefon Xiaomi Mi4i je již nyní možné objednávat na serveru XiomiForSale.com za 7 020 Kč. V první fázi bude dostupná bílá varianta a později se předpokládá také naskladnění dalších barev, tedy černé, růžové, modré a žluté. Jakmile bude přístroj na evropském skladě, bude jeho dodání v rámci České republiky otázkou tří pracovních dní od objednání. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme