Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vylepšený osobní cloud

Pavel Trousil 18.02.2016

Nový My Cloud EX2 Ultra od Western Digital přináší vyšší výkon a kapacitu až 12 TB. Nabídne synchronizaci digitálního obsahu z různých počítačů, sdílení dokumentů a složek a vícenásobnou zálohu dat.

Společnost Western Digital oznámila vylepšení produktové řady My Cloud.  Nové úložiště typu NAS My Cloud EX2 Ultra se vyznačuje vyšším výkonem a dvěma pozicemi pro interní disky. My Cloud EX2 Ultra je navržen profesionální uživatele, kteří vyžadují automatickou synchronizaci digitálního obsahu z různých počítačů, snadné sdílení dokumentů a složek a vícenásobnou zálohu dat.

My Cloud EX2 Ultra je nyní založen na výkonnějším dvoujádrovém procesoru s frekvencí 1,3 GHz, který zajišťuje vysokou rychlost a plynulost přenosu dat. Uživatelé také mohou využít vyrovnávací paměť DDR3 s kapacitou 1 GB. Několik ovládacích prvků pro řízení a bezpečnost dat dovoluje uživatelům zvolit upřednostňovaný způsob uspořádání a zálohování svých filmů, videozáznamů, fotografií, hudebních a dalších multimediálních souborů.

Dva disky v zařízení lze nastavit do režimů RAID 0, RAID 1; JBOD a spanning. Data lze dále zálohovat způsobem NAS – NAS, přes USB, do vzdálených cloudových úložišť nebo přes LAN/WAN. My Cloud EX2 Ultra je dodáván s přednastavením RAID 1, který chrání data od prvního zapnutí. Nastavení je možné snadno změnit do jiných požadovaných módů pro ochranu a zálohování dat.

NAS server je dodáván v kapacitách až 12 TB. Navíc k němu mohou uživatelé přes USB připojit další disk. My Cloud EX2 Ultra je dodáván s disky WD Red, které jsou určeny právě pro prostředí NAS. Interní disky WD Red využívají technologii NASware 3.0, která vylepšuje spolehlivost disků a minimalizuje poškození uložených dat v případě výpadku nebo přerušení napájení.

Sdílení dat a souborů je podle výrobce snadné. Uživatel může odeslat individualizovaný, soukromý odkaz, který umožní příjemci přístup k vybraným složkám na úložišti My Cloud EX2 Ultra. Internetové rozhraní pro přístup MyCloud.com a mobilní aplikace My Cloud mobile apps umožnují přístup k datům a jejich ukládání z jakýchkoli zařízení připojených k internetu. Aplikace WD Sync automaticky synchronizuje soubory a složky ze všech propojených počítačů a zařízení řady My Cloud. Doporučená koncová cena je 241 EUR pro zařízení bez interních disků, 411 EUR pro kapacitu 4 TB, 580 EUR pro kapacitu 8 TB a 979 EUR pro kapacitu 12 TB. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud