Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Vylepšený Wi-Fi router R7000P od Netgearu

redakce 02.06.2017

Na našem trhu se právě objevila nová verze úspěšného Wi-Fi routeru Netgear R7000. Ta nabízí inovativní funkce svého předchůdce, k nimž ale navíc přidává Wi-Fi standard AC2300 a technologii MU-MIMO, jež výrazně zvyšují jeho rychlost a spolehlivost bez ohledu na počet připojených mobilních zařízení.

Dvoupásmový Wi-Fi router R7000P obsahuje dvoujádrový procesor, který v kombinaci s Wi-Fi standardem AC2300 poskytuje vysoce kvalitní a spolehlivé připojení s maximální teoretickou propustností až 2,3 Gb/s (1625 Mb/s v 5GHz pásmu a 600 Mb/s v 2,4GHz pásmu). Rychlé bezdrátové připojení a plynulé streamování i v případě velkého počtu zařízení v síti zajišťují technologie Multi-User MIMO (MU-MIMO), Dynamic QoS a SmartConnect.

Díky třem externím anténám s výkonnými zesilovači poskytuje R7000P široké a stabilní Wi-Fi pokrytí. Účinnost antén ještě zvyšuje technologie inteligentního zaměřování signálu Beamforming+, jenž sleduje polohu jednotlivých bezdrátových zařízení a směřuje Wi-Fi signál přímo na ně.

Model R7000P je stejně jako jeho předchůdce vybaven čtyřmi gigabitovými ethernetovými LAN porty a dvěma USB porty (1x USB 3.0, 1x USB 2.0), které umožňují prostřednictvím kabelu připojit k routeru širokou řadu multimediálních zařízení, jako například flash USB disk nebo externí USB disk či třeba tiskárnu, kterou lze pak konfigurovat jako síťovou.

Netgear R7000P podporuje řadou funkcí, mezi něž patří zejména:

•             Aplikace Netgear Up pro snadnou instalaci routeru a Netgear genie pro jeho vzdálenou správu a snadnou instalaci, aktualizaci, monitorování, kontrolu a opravu domácí sítě.

•             ReadyCLOUD USB Access umožňující bezdrátový přístup a sdílení obsahu uloženého na externím USB disku z jakéhokoli zařízení v domácí síti.

•             ReadySHARE Vault automaticky zálohující změny provedené ve všech počítačích v domácí síti do externího USB disku připojeného k routeru R7000P.

•             Time Machine automaticky zálohující data do připojeného externího USB disku.

•             ReadyShare Printer zajišťující bezdrátový přístup a sdílení USB tiskárny.

•             ReadySHARE USB Access umožňující bezdrátový přístup a sdílení USB disku a tiskárny.

•             iTunes kompatibilita umožňující prostřednictvím AirPlay či Apple Remote přehrávat hudbu uloženou na USB disku.

•             DLNA s možností nalézt a přehrát vybrané soubory na DLNA TV a herních konzolích.

•             Pokročilé bezpečnostní funkce včetně podpory VPN pro spolehlivý vzdálený přístup do domácí sítě, pokročilé rodičovské kontroly, odděleného přístupu pro hosty či WPA/WPA2

•             Kompatibilita s Amazon Echo/Alexa.

Cena a dostupnost

Wi-Fi router NETGEAR R7000P je v prodeji v sítí všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 4840 Kč s DPH.

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud