Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

WhatsAppu již brzy skončí podpora na starších telefonech. Které to jsou?

Jakub Fišer 23.05.2022

Zelený chatovací klient WhatsApp je vůbec nejpoužívanější aplikací svého druhu. Každý měsíc si ho zapne víc jak 2 miliardy uživatelů po celém světě. Celou řadu z nich teď ale WhatsApp nepotěší, končí totiž podpora pro některé oblíbené telefony od Applu.

WhatsApp je skutečně nejrozšířenějším messengerovým klientem a tudíž potřebuje vcelku širokou podporu operačních systémů. A protože jde především o mobilní aplikaci (leč nabízí i webový klient), zajímá nás podpora operačních systémů Android a iOS. Tu WhatsApp každý rok trochu upravuje a letos “padla kosa na kámen” pro iOS 10 a 11.

WhatsApp přestane fungovat na iOS 10 a 11

Oblíbený chatovací klient začal své uživatele upozorňovat, že podpora pro iOS 10 a 11 od 24. října končí a je potřeba aktualizovat operační systém. Problém ale nastává v případě, že používáte WhatsApp na iPhonu 5 či 5C. Tyto modely již novější verzi iOS nedostanou a WhatsApp na nich přestane v letošním roce fungovat.

Pakliže byste chtěli stále odesílat a přijímat zprávy, budete muset upgradovat váš mobilní telefon a vyměnit jej za novější. Přímo na svých webových stránkách WhatsApp upozorňuje, že podpora aplikace je od letoška iOS 12 a vyšší. To znamená, že pokud máte iPhone 5S nebo 6 a vyšší, měli byste být prozatím bez starostí.

Brzy i na Androidu

U konkurenčního Androidu zatím žádné změny oznámeny nebyly. WhatsApp stále uvádí, že podpora platí pro Android 4.1 a vyšší. I zde však pro letošek očekáváme úpravu podpory, protože tato verze operačního systému byla uvedena již v roce 2012 a běží na ni již velmi mizivé procento smartphonů. Oproti tomu iOS 11 vyšlo teprve v roce 2017. Přesto mu končí podpora dřív než zmíněné verzi Androidu.

Pro úplnost, WhatsApp z mobilních platforem dále podporuje také KaiOS ve verzi 2.5.0, včetně mobilů s označením JioPhone a JioPhone 2. Tento systém na českém trhu najdeme kupříkladu ve véčkové Nokii 2720 Flip, dále v Nokii 6300 4G, Nokii 800 Tough nebo v “banánové” Nokii 8110 4G.

Zdroj: WhatsApp, WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud